Prostota doceniona

Przedsiębiorstwo Handlu Artykułami Elektrycznymi Elwar, m.in. ze względu na prostotę modułu finansowego, wdroży system klasy ERP MAX.

Przedsiębiorstwo Handlu Artykułami Elektrycznymi Elwar, m.in. ze względu na prostotę modułu finansowego, wdroży system klasy ERP MAX.

Niewielkie wymagania sprzętowe, względna prostota modułu finansowo-księgowego, jak również, co mogłoby zastanawiać, możliwość "niekorzystania" z architektury klient-serwer zdecydowały o wyborze systemu wspomagania zarządzania MAX angielskiej firmy ICL.

Dostosowany do użytkownika

"Braliśmy pod uwagę kilkadziesiąt polskich i zagranicznych systemów. Ostatecznie wybraliśmy dwa. O wyborze MAX-a zadecydował fakt, że był on mniejszy od swojego bezpośredniego konkurenta - ASW szwedzkiego IBS-u" - mówi Witold Luty, informatyk w Przedsiębiorstwie Handlu Artykułami Elektrycznymi Elwar z Warszawy.

Zdaniem przedstawicieli warszawskiego zakładu, bardziej skomplikowany system księgowy, mający rozbudowane, wielowymiarowe plany kont, a nie jak MAX, pojedynczy plan kont, stanowił- by problem dla użytkowników w przystosowaniu się do pracy z nim. "Mamy raczej niespecjalnie rozwiniętą księgowość i takiego też systemu potrzebowaliśmy" - mówią informatycy Elwaru.

Doświadczenia partnerów

Umowę z ICL Poland na wdrożenie dziesiątej wersji systemu firma podpisała w listopadzie ub.r. W styczniu uruchomiono moduły finansowe. Kolejne etapy wdrożenia obejmą gospodarkę materiałową i dystrybucję. Użytkownicy systemu i informatycy w warszawskim przedsiębiorstwie korzystają z doświadczeń dostawców firmy stosujących już ten system, m.in. Polamu z Piły i Fabryki Kabli w Ożarowie.

W II połowie 1999 r. lub w 2000 r. zakończy się budowa sieci rozległej w Elwarze, która ma połączyć centralę z rozrzuconymi na terenie Polski ośmioma punktami sprzedaży. "Zostaną w nich zainstalowane stanowiska on-line MAX-a. Do tego czasu będziemy korzystać z narzędzia batch driver, oferowanego przez ten system, a pozwalającego na importowanie danych z systemów zewnętrznych" - tłumaczy Witold Luty. Warszawski Elwar planuje również wdrożyć system planowania i analiz, najprawdopodobniej na bazie technologii Cognosa.

Nie zapomnieć o milenium

Szwedzki Alsel, który jest właścicielem Elwaru, zwraca szczególną uwagę na przystosowanie stosowanych w warszawskich zakładach systemów do czterocyfrowego zapisu daty, aby uniknąć problemu roku 2000. Wymóg ten postawiono również w stosunku do MAX-a.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200