Prosto z Windows

Kolejny system klasy MRP II został zaprojektowany dla systemu operacyjnego Microsoftu.

Kolejny system klasy MRP II został zaprojektowany dla systemu operacyjnego Microsoftu.

Warszawska firma Simple SA wprowadziła do oferty nowy produkt - polską wersję Renesans CS dla Windows NT, systemu wspomagania zarządzania klasy MRP II, produkcji amerykańskiej firmy Ross Systems. Być może wkrótce pojawią się na platformę Microsoftu także wersje aplikacji Simple-Business i Simple-System autorstwa warszawskiej firmy, które obecnie dostępne są pod DOS i system operacyjny Novella.

Jak twierdzą przedstawiciele , wprowadzenie na rynek wersji dla Windows NT powinno zwiększyć zainteresowanie klientów systemem ze względu na niższe koszty instalacji. "Do tej pory Renesans dostępny był na platformy RISC/Unix, które są znacznie droższe od serwerów intelowskich. W przypadku NT niższe są także koszty zakupu systemu operacyjnego, bazy danych oraz obsługi serwisowej i wdrożenia" - mówi Zbigniew Sobieralski, dyrektor ds. sprzedaży w Simple SA.

Renesans CS dla NT współpracuje z bazami danych Oracle, Sybase i Ingres, a wkrótce również z SQL Server Microsoftu. Aby ułatwić proces wdrożeniowy, stworzono aplikację SAM (Structure Analysing Module). Znajduje się w niej wzorcowy model przedsiębiorstwa, który podczas analiz poprzedzających wdrożenie jest dostosowywany do struktury firmy klienta. Simple w tym zakresie współpracuje z polskim oddziałem firmy konsultingowej KPMG. Oprogramowanie to przeznaczone jest przede wszystkim dla przedsiębiorstw przemysłowych. System składa się z trzech grup modułów: księgowość, produkcja.

W podstawowej konfiguracji (15-20 użytkowników, ograniczenie wdrożenia wyłącznie do modułów finansowo-księgowych) koszt zakupu Renesansu waha się od 300 do 400 tys. zł. Cena każdego modułu wynosi ok. 1 mln zł.

Simple na CTO

W czerwcu br. Simple przekształciła się w spółkę akcyjną. Jej kapitał wynosi 105 tys. zł i dzieli się na 4200 akcji, każda o wartości 25 zł. Akcjonariuszami jej jest siedem osób z grona założycieli. Decyzję o zmianie statusu spółki podjęto w związku z planowanym w ciągu kilku najbliższych miesięcy debiutem na Centralnej Tabeli Ofert (CTO), pozagiełdowym rynku papierów wartościowych. Simple SA zatrudnia 70 osób i posiada 10 oddziałów. W ubiegłym roku firma osiągnęła obroty w wysokości 6,76 mln zł, a w roku obecnym mają one wzrosnąć - zgodnie z planem - o 10 mln zł.


TOP 200