Prosto, ale skutecznie

Program WatchDog śledzi ruchy użytkownika komputera

Program WatchDog śledzi ruchy użytkownika komputera

Podłączenie komputera do Internetu otwiera przed jego użytkownikiem cały świat, co niestety nie zawsze jest źródłem pożytku. Czasem pracownicy w firmie mitrężą czas, wędrując po coraz bardziej egzotycznych stronach WWW, zaś dzieci pozostawione sam na sam z przeglądarką, zaczynają przejawiać zbytnie zainteresowanie grupami tematycznymi alt.binaries.pictures.-...

WatchDog jest programem, który przy użyciu dość prostych środków, choć częściowo pomaga w nadzorowaniu opisanej wcześniej działalności. Za jego pomocą zarówno szef, jak i rodzic, są w stanie sprawdzić, w jaki sposób używany był komputer.

Program po bezproblemowej instalacji jest uruchamiany zawsze po włączeniu systemu Windows. Tworzy historię wszystkich wywoływanych aplikacji wraz z zestawem zrzutów zawartości ekranów. Obrazy te dokładnie dokumentują rzeczywiste wykorzystanie komputera (choć niekoniecznie internetowe). Niestety, te 'dowody', po pewnym czasie zaczynają zajmować zbytnio dysk - choć ich wielkość jest rozsądnie limitowana.

Program jest zabezpieczony hasłem, choć oczywiście przy odrobinie wysiłku można przerwać jego działanie - zostanie to jednak zawsze odnotowane w logu. Aplikacja ma małe możliwości konfiguracji. Jeśli jednak nie mierzi nas taka idea prowadzenia kontroli, to i takie zabezpieczenie będzie lepsze niż żadne.


TOP 200