Prosta droga do wdrożenia technologii NSX SD-WAN

Materiał promocyjny Definiowane programowo sieci WAN, szerzej znane jako SD-WAN (Software-Defined Wide Area Network), to architektura oparta na hybrydowej sieci WAN, która wykorzystuje co najmniej dwa lub więcej typy połączeń (np. MPLS, 4G/LTE czy też internet szerokopasmowy). Technologia ta umożliwia zarządzanie siecią z jednej lokalizacji i jest odpowiedzią na słabości tradycyjnych sieci MPLS

Przedsiębiorstwa, które opierają swój biznes na rozwiązaniach chmurowych mają zwiększone zapotrzebowanie na przepustowość sieci. Dopasowanie przepustowości usług MPLS do współczesnych potrzeb jest nieefektywne kosztowo. Dostęp do internetu z pasmem rzędu 500 Mbps czy 1 Gbps jest znacznie tańszy.

Grupa 3S, jak i wchodząca w jej skład spółka 3S Data Center, są gotowe na to, aby realizować projekty wdrożenia sieci SD-WAN w oparciu o rozwiązania VMware SD-WAN by VeloCloud (NSX SD-WAN).

Prosta droga do wdrożenia technologii NSX SD-WAN
NSX SD-WAN działa na bazie dowolnego połączenia sieciowego. W przypadku 3S Data Center, można wykorzystać istniejące dedykowane łącza transmisji danych do wybranego centrum przetwarzania danych, dostęp do internetu od dowolnego operatora albo ich kombinację. Ułatwia to podłączenie lokalizacji będących poza zasięgiem usługi dedykowanej transmisji danych. NSX SD-WAN działa w oparciu o aplikacje, których w tej chwili rozpoznaje już ponad 3000. Istnieje możliwość przyznawania dostępu do wybranych aplikacji oraz decydowania o tym, czy dostęp do nich ma odbywać się przez lokalne łącze do internetu. Drugą możliwością jest kierowanie ruchu do 3S Data Center i wykorzystanie centralnego łącza, także w wersji 3S Bezpieczny Internet, która stanowi jedną z trzech opcji rozwiązań dostępu do internetu proponowanych przez Grupę 3S.

NSX SD-WAN pozwala na wykorzystanie pełnej sumarycznej przepustowości łącz podkładowych od różnych operatorów, nawet dla pojedynczego połączenia (np. pobieranie pliku). Parametry jakościowe łącz są monitorowane w sposób ciągły. W przypadku pogorszenia parametrów, NSX SD-WAN automatycznie przełącza ruch na inną ścieżkę, bez przerywania połączenia, np. podczas rozmowy przez VoIP czy telekonferencji.

Sieć NSX SD-WAN zarządzana jest centralnie przez system Orchestrator z poziomu przeglądarki WWW. Dzięki temu wdrożenie usługi oraz przyszłe zmiany (np. podłączenie nowej lokalizacji Klienta) przebiega szybciej w porównaniu do tradycyjnych sieci WAN. Centralny jest również monitoring usługi, dający ogląd na wolumen ruchu generowanego przez sieć firmową Klienta czy stan połączeń (straty, opóźnienia).

Elastyczność rozwiązania SD-WAN umożliwia również połączenie sieci klienta (oddziałów) z jego środowiskiem w Cloud2B-VDC (Virtual Data Center) – flagowej usłudze oferowanej przez 3S Data Center. Cloud2B-VDC oparte o VMware vCloud Director, VMware NSX i vRealize Operations, daje możliwość zbudowania własnego, zwirtualizowanego i w pełni skalowalnego środowiska IT. Łącząc sieci wirtualne NSX w Cloud2B-VDC z sieciami w oddziałach przez NSX SD-WAN, otrzymujemy rozwiązanie zdalnie zarządzalne, zautomatyzowane i w pełni redundantne na każdym poziomie. Naturalnym krokiem będzie tutaj zbudowanie rozwiązania Disaster Recovery, w czym pomogą certyfikowani inżynierowie 3S Data Center.

Wprowadzenie technologii SD-WAN należy do najistotniejszych zmian w naszej branży. Skalę technologii potwierdzają m.in. analitycy IDC (International Data Corporation) którzy szacują, iż przychody ze sprzedaży infrastruktury SD-WAN osiągną do 2022 roku wartość nawet 4,5 mld dolarów - mówi Tomasz Doligaski, Członek Zarządu 3S Data Center – Grupa 3S od lat związana jest z VMware, liderem w zakresie wirtualizacji i infrastruktury chmur obliczeniowych. VMware, po akwizycji VeloCloud w grudniu 2017 r., staje się również liderem na rynku infrastruktury SD-WAN. Nasza dotychczasowa współpraca i poziomy partnerstwa spowodowały, że nie wahaliśmy się przy wyborze rozwiązania jakim jest SD-WAN by Velocloud. Jako polski partner VMware, możemy zaoferować kompletne wdrożenie, jak i późniejsze utrzymanie takiej sieci.

Zainteresowanych wdrożeniem sieci NSX SD-WAN zapraszamy do kontaktu przez formularz na stronie Cloud2B, bądź też bezpośredniego kontaktu mailowego: [email protected]

Prosta droga do wdrożenia technologii NSX SD-WAN