Prospekt emisyjny Vobisu trafił do KNF

Na planowane inwestycje - zwłaszcza rozbudowę sieci sprzedaży - spółka potrzebuje ok. 230 mln zł. Na GPW chce pozyskać większość tej kwoty. Prospekt emisyjny Vobis SA trafił właśnie do Komisji Nadzoru Finansowego.

Zapowiadany od czerwca debiut giełdowy spółki miałby nastąpić w IV kw. 2007, najprawdopodobniej w październiku lub listopadzie. Emisje obsłuży Dom Maklerski BZ WBK.

Jak już informowaliśmy, pieniądze pozyskane z giełdy Vobis przeznaczy na rozwój sieci sprzedaży sprzętu komputerowego Vobis Digital - salonów własnych i partnerskich. Obecnie ma ich 165. Firma przewiduje uruchomienie nawet 115 kolejnych punktów w ciągu kilku lat (w tym 35 do końca br.). Vobis chce uruchomić ponadto Vobis Mobile - dużą sieć punktów sprzedaży telefonów, innych urządzeń mobilnych oraz produktów telekomunikacyjnych. W planach jest również stworzenie przynajmniej sześciu salonów Nokia Store, w partnerstwie z fińskim producentem telefonów.

Część środków firma chce przeznaczyć na wzmocnienie obecności w internecie - w tym uruchomienie w sieci nowego sklepu oferującego produkty IT i RTV. Vobis bierze również pod uwagę przejęcie już działających e-sklepów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200