"Prorodzinna" polityka Microsoftu

Microsoft zapowiedział, że osoby chcące zainstalować Windows XP na kilku komputerach domowych będą mogły nabyć dodatkowe licencje na ten system ze zniżką 10-30 USD.

Microsoft zapowiedział, że osoby chcące zainstalować Windows XP na kilku komputerach domowych będą mogły nabyć dodatkowe licencje na ten system ze zniżką 10-30 USD (w zależności od liczby licencji). Promocyjne ceny licencji obejmą zarówno wersje Home, jak i Professional. Na początku września koncern zapowiadał już promocyjną sprzedaż Windows XP dla użytkowników korzystających w domu z więcej niż jednego komputera. Początkowo jednak obniżki cen licencji miały wynosić 8-12 USD.

Według Microsoftu, program ten, nazwany Additional Family License, ma uwolnić użytkowników mających w domu kilka komputerów od konieczności dokonywania zakupu oddzielnego systemu na każdy komputer. Windows XP, dzięki zastosowaniu w nim systemu Windows Product Activation, może być zainstalowany tylko na jednym komputerze. Dotychczas większość użytkowników mających więcej niż jeden komputer kupowała tylko jeden egzemplarz systemu i instalowała go na wszystkich swoich komputerach, co było niezgodne z prawem.

Koszt jednej licencji na Windows XP w wersji Home wyniesie 199 USD (99 USD - upgrade z poprzedniej wersji Windows), wersji Professional - 299 USD (199 USD upgrade). System trafi do sprzedaży detalicznej 25 października br. W wersji OEM (z nowymi komputerami) jest już dostępny na rynku.