Prokom został dystrybutorem rozwiązań Peregrine Systems

Peregrine jest producentem systemów do zarządzania infrastrukturą przedsiębiorstw. Gartner Group szacuje wartość polskiego rynku tego typu rozwiązań na 2,9 mld USD.

Prokom Software SA został wyłącznym dystrybutorem firmy Peregrine Systems, producenta systemów do zarządzania infrastrukturą przedsiębiorstw (IRM - Infrastructure Resource Planning). Zdaniem przedstawicieli Prokomu, na polskim rynku jest duże zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania, które uzupełniają funkcjonalność systemów klasy MRP II/ERP, a w przyszłości mogą je całkowicie zastąpić.

Gartner Group szacuje, że wartość polskiego rynku IRP wynosi obecnie 2,9 mld USD, a popyt na tego typu rozwiązania rośnie o ok. 50% rocznie.

"Prowadzimy już zaawansowane rozmowy dotyczące wdrożenia rozwiązań Peregrine z firmami telekomunikacyjnymi, medialnymi i reprezentującymi rynek zaawansowanych technologii" - przekonuje Józef Ludwicki, dyrektor ds. klientów strategicznych Prokom Software SA. Pierwsze wdrożenie odbywa się w samym Prokomie.

W ofercie Prokomu znajdzie się sześć rozwiązań Peregrine. Pierwszym z nich jest system AssetCenter, który służy do zarządzania systemami informatycznymi wykorzystywanymi w przedsiębiorstwie. Składają się na niego cztery aplikacje: Asset Management, Procurement Management, Lease Management i Cost Management. System ServiceCenter pozwala natomiast zredukować czas diagnostyki zjawisk i rozwiązywania problemów i przeznaczony jest do zarządzania efektywnością całej infrastruktury teleinformatycznej.

Kolejnym systemem dystrybuowanym przez Prokom jest FacilityCenter, którego zadaniem jest zarządzanie "cyklem życia" nieruchomości i wyposażenia firmy, począwszy od zakupu aż po likwidację środków trwałych. Do zarządzania środkami transportu służy z kolei FleetAnywhere, natomiast InfraTools jest pakietem aplikacji do zarządzania infrastrukturą przedsiębiorstwa.

Ostatnim systemem oferowanym przez Prokom będzie InfraCenter for Workgroups, stanowiący rozwiązanie zarządzania całą infrastrukturą w średniej wielkości przedsiębiorstwach.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200