Prokom w Windows NT

Gdańska firma zamierza tworzyć oprogramowanie za pomocą nowych narzędzi Microsoftu.

Gdańska firma zamierza tworzyć oprogramowanie za pomocą nowych narzędzi Microsoftu.

Prokom Software System podpisał ramową umowę o współpracy z Microsoftem. Zgodnie z porozumieniem - nadającym Prokomowi status Microsoft Solution Provider - gdyńska firma będzie tworzyć aplikacje i bazy danych w środowisku Microsoftu.

Nie wiadomo jeszcze z jakich nowych narzędzi programistycznych Microsoftu będzie korzystał zespół Prokomu. Do tej pory programiści gdyńskiej firmy stosowali oprogramowanie Visual Basic i Visual Basic C++. Ponadto Prokom będzie mógł oferować swoim klientom gotowe produkty Microsoftu, takie jak pakiety biurowe czy aplikacje pocztowe.

Przedstawiciele największej w Polsce firmy, zajmującej się tworzeniem oprogramowania, nie wykluczają także wykorzystywania w przyszłości w większym zakresie systemu operacyjnego Windows NT. Dotychczas gdyńska firma tworzy oprogramowanie, działające na platformie unixowej. Jak potwierdzili przedstawiciele firmy, Prokom rozważa zastosowanie Windows NT w dwóch projektach informatycznych, do których obecnie się przygotowuje.

"Podstawowym serwerem bazodanowym pozostanie oprogramowanie Informixa" - stwierdził Roman Chazbijewicz, dyrektor planowania i rozwoju Prokomu. "Chcemy jednak przedstawić klientom jak najszerszą ofertę, w której znajdą się nawet konkurencyjne wobec siebie technologie" - dodaje.

Narzędzia Microsoftu - zdaniem Eugeniusza Własiuka z Prokomu - są konkurencyjne w stosunku do rozwijanego przez IBM projektu ram aplikacyjnych San Francisco, w którym uczestniczy gdyńska firma.

Prokom wraz z podpisaniem pierwszej umowy Select na sprzedaż oprogramowania Microsoftu może uzyskać status Large Account Resellerem (LAR). Firma zamierza zaproponować umowę Select wszystkim swoim dużym klientom, m.in. KGHM Polska Miedź, Elektrownia Turów, Najwyższa Izba Kontroli, Powszechny Zakład Ubezpieczeń i Ruch.

Microsoft i Prokom będą też koordynować swoje działania marketingowe w ramach turnieju tenisowego Prokom Open.


TOP 200