Prokom przejął kolejną spółkę związaną z handlem elektronicznym

Prokom Software zawarł wczoraj (22 grudnia) umowę z Edison SA z Krakowa i jej akcjonariuszami posiadającymi ponad 80% akcji.

Prokom Software zawarł wczoraj (22 grudnia) umowę z Edison SA z Krakowa i jej akcjonariuszami posiadającymi ponad 80% akcji. Dotyczy ona przejęcia przez gdyńską spółkę 51% akcji firmy Edison. Już w ubiegłym roku Zbigniew Jamka, prezes Edison SA, zapowiadał znalezienie inwestora strategicznego (pisaliśmy o tym w CW 41/98). Firmy nie podały wartości transakcji.

Jest to czwarta w tym roku inwestycja Prokomu - po Wirtualnej Polsce, The Polished Group i Safe Computing - w spółki zajmujące się działalnością w zakresie handlu elektronicznego. Akcje Edison zostaną objęte przez Prokom po uzyskaniu zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Edison (poprzednio DoctorQ EDI) jest firmą działającą w sektorze handlu elektronicznego. Jako krajowy operator General Electric Information Services (GEIS), świadczy usługi elektronicznej wymiany danych EDI (Electronic Data Interchange). Firma ma wyłączność na stosowanie rozwiązań GEIS.

***

Prokom Software zawarł umowę z Telekomunikacją Polską SA na dostawę i instalację sprzętu komputerowego. Wartość umowy wynosi ok. 24 mln zł.