Prokom kupi 10% akcji Softbanku

Firmy zamierzają opracować strategię wspólnego działania w kraju i za granicą. Będą także współpracować przy projektach informatycznych.

Prokom Software SA zamierza kupić ok. 10% akcji warszawskiego Softbank SA. Akcje sprzeda Aleksander Lesz, założyciel i prezes warszawskiej firmy. Wartość transakcji szacowana jest na ponad 128 mln zł.

Jacek Duch, prezes Prokom Internet, w wypowiedzi dla agencji Reuters, ujawnił, że firmy zamierzają w ciągu najbliższych 9 miesięcy opracować wspólną strategię działania w kraju i za granicą. Analitycy zapowiedź współpracy dwóch największych polskich informatycznych spółek giełdowych odebrali jako sygnał przyszłej fuzji. J. Duch w wypowiedzi dla Reutersa stwierdził jednak, że prawdopodobna fuzja jest jeszcze odległa.

Specjaliści rynkowi przewidują też, że połączenie Prokom Software i Softbanku ma im pozwolić wspólnie stawić czoło coraz silniejszej konkurencji firm zagranicznych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200