Prokom konsoliduje działalność internetową

Prokom Internet przejął od firmy-matki wszystkie posiadane przez nią akcje i udziały w spółkach internetowych.

Prokom Internet SA przejął od Prokom Software SA, firmy, od której zależny jest w 95%, akcje wszystkich spółek internetowych. Jak twierdzą przedstawiciele spółki, konsolidacja ta ma ułatwić realizację strategii rozwoju Prokom Internet, która koordynuje działalność internetową spółek Grupy Prokom.

W ramach dokonanych transakcji Prokom Internet kupił za 55 mln zł 18,28% akcji Wirtualnej Polski SA, stając się w ten sposób właścicielem 40% akcji WP. Ponadto za kwotę 1,02 mln zł przejęte zostało 100% akcji The Polished Group SA, za 4,2 mln zł 51% akcji EDISON SA, 96% udziałów w spółce Internet Wizards sp. z o.o. za 340 tys. zł oraz 52,5% udziałów spółki Safe Computing sp. z o.o. za cenę 780 tys. zł. Dzięki tym transakcjom Prokom Software nie posiada już żadnych udziałów w wymienionych spółkach.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Elon Musk nie przejmie Twittera. "Składali fałszywe oświadczenia"
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Według przedstawicieli Prokomu, wszystkie transakcje zostały zrealizowane ze środków własnych Prokom Internet SA i będą stanowić długoterminową lokatę kapitałową.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200