Prokom inwestuje w Spina

Prokom Software obejmie ponad 51 proc. udziałów w katowickiej firmie Spin, specjalizującej się w produkcji oprogramowania.

Prokom Software obejmie ponad 51 proc. udziałów w katowickiej firmie Spin, specjalizującej się w produkcji oprogramowania. Inwestycja o wartości 135 mln zł pozwoli Prokomowi na poszerzenie oferty dla sektora telekomunikacyjnego i umożliwi - przy wykorzystaniu doświadczeń Spina - wejście na rynek rozwiązań informatycznych dla służby zdrowia.

Spin Sp. z o.o. jest wieloletnim dostawcą systemu billingowego dla TP SA. Do tej pory system o nazwie SERAT2 obsługiwał ok. 60 proc. klientów indywidualnych TP SA. Zgodnie z zawartymi ostatnio przez spółkę umowami do końca br. wszyscy klienci detaliczni TP SA zostaną objęci jednolitym systemem dostarczonym przez Spin. "Fakt otrzymania przez spółkę wyłączności na obsługę billingową klientów indywidualnych TP SA miał decydujący wpływ na naszą decyzję" - mówi Ryszard Krauze, prezes Prokom Software.

Zobacz również:

  • Spotify prognozuje 100 mld USD przychodów w ciągu 10 lat
  • W porównaniu z europejskim polski przemysł nie lubi nowoczesnych technologii

Prokom i Spin współpracowały ze sobą w przeszłości m.in. przy implementacji systemu obsługującego Krajowy Rejestr Sądowy oraz systemu wspomagającego zarządzanie w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej i w Koszalinie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200