Projekty na świecie

Stany Zjednoczone - Delta Air Lines, trzecie co do wielkości prywatne linie lotnicze na świecie, są w trakcie realizacji projektu informatycznego wartego 250 mln USD.

Stany Zjednoczone - Delta Air Lines, trzecie co do wielkości prywatne linie lotnicze na świecie, są w trakcie realizacji projektu informatycznego wartego 250 mln USD.

Siła Delty

Stany Zjednoczone - Delta Air Lines, trzecie co do wielkości prywatne linie lotnicze na świecie, są w trakcie realizacji projektu informatycznego wartego 250 mln USD. Projekt, który rozpoczęto jako program mający rozwiązać problem roku 2000, ma się przyczynić do odnowienia infrastruktury informatycznej przedsiębiorstwa, a dzięki temu poprawy obsługi klienta i zmniejszenia kosztów o ok. 30 mln USD rocznie.

rostych zapytań. Druga metoda pomiaru opiera się na liczeniu stron - indywidualnych dokumentów HTML - dostępnych dla podróżującego po sieci (page view). Metoda ta nie daje jednak odpowiedzi na podstawowe pytanie, ile osób odwiedziło poszczególne strony. Trzeci sposób dokonywania pomiaru polega na określaniu, ile osób kliknęło na ogłoszenie (click through). Sposób ten byłby najlepszy, gdyby nie następująca wada: nie dostarcza informacji o profilu osób zainteresowanych ogłoszeniem. W tym przypadku remedium mógłby być mechanizm śledzenia numerów IP (unique visitors).

Innym pomysłem jest mierzenie zasięgu oddziaływania (reach) strony WWW. Jeśli połowa badanej liczby internautów odwiedzających serwer odwiedzi konkretną stronę WWW, określa się, że zasięg jej oddziaływania wynosi 50%. Autor artykułu pisze też zbiorczo o trzech innych metodach. Pierwsza polega na pomiarze długości pobytu na stronie internetowej, co świadczy o zainteresowaniu albo o jej pozostawieniu podczas innych zajęć. Można prowadzić także rejestrację użytkowników, którzy podają swoje dane osobowe. Kolejny sposób to skoncentrowanie się wyłącznie na powtarzających się wizytach.

Kiedy użytkownik został "zmierzony", zarejestrowany i wpisany do bazy danych, przychodzi czas na zaszufladkowanie go do jednej z kilkunastu kategorii, proponowanych przez Jamesa Ryana (Your Online Shadow Knows). Czternaście typów zachowań to praktycznie rodzaje osobowości, jakie uwidaczniają się przy dokonywaniu elektronicznych zakupów lub odwiedzaniu internetowych sklepów.

<hr>

Business 2.0, czerwiec 1999 r.Przez Jamesa Ryana (Your ić internetowy portal, dzięki któremu 400 tys. małych i średnich firm będzie mogło tworzyć własne witryny i uczestniczyć w handlu elektronicznym.

Kierownictwo banku ma nadzieję, że klientów zainteresuje nowa oferta. KeyCorp zamierza wynajmować oprogramowanie niezbędne do zawierania internetowych transakcji.

Cyfrowy certyfikat

Stany Zjednoczone - Bank Wells Fargo zdecydował się rozszerzyć działalność na usługi związane z wydawaniem cyfrowych certyfikatów potrzebnych do prowadzenia handlu elektronicznego. Są one wykorzystywane do potwierdzania autentyczności danych podawanych przez uczestników transakcji. Usługę nazwaną SureServer udostępniono 1 czerwca br. Dla klientów otwierających konto w Wells Fargo przez cztery miesiące certyfikaty dostępne są bezpłatnie. Uzyskanie cyfrowego certyfikatu kosztuje 300-400 USD.

Administrator z HP

Stany Zjednoczone - Hewlett-Packard będzie administrował prawie 1000 serwerów firmy Ford Motor rozmieszczonych na całym świecie. Porozumienie dotyczy zapewnienia bezpieczeństwa i dostępności serwerów plików, aplikacji, WWW i wydruku.

Głównym powodem zakupu usług u Hewlett-Packarda jest brak odpowiedniej liczby wykwalifikowanych informatyków w Fordzie. Firmy nie ujawniły wartości umowy. Według specjalistów Ford zapłaci HP 100-200 mln USD.


TOP 200