Projektuj, synku, projektuj...

Sybase Inc. postanowiło zaprojektować zestaw narzędzi wypełniający lukę między dwoma już istniejącymi pakietami do tworzenia aplikacji bazodanowych - ATP (do prostych systemów tekstowych, tzw. "low-end") i GainMomentum (do droższych, szybkich systemów graficznych). Nowy projekt Sybase ma pozwolić na tworzenie aplikacji o prostym schemacie, oferujących jednocześnie szybki i przyjazny interfejs graficzny; taki zestaw przeznaczony byłby do baz danych o średnim stopniu skomplikowania informacji.

Sybase Inc. postanowiło zaprojektować zestaw narzędzi wypełniający lukę między dwoma już istniejącymi pakietami do tworzenia aplikacji bazodanowych - ATP (do prostych systemów tekstowych, tzw. ''low-end'') i GainMomentum (do droższych, szybkich systemów graficznych). Nowy projekt Sybase ma pozwolić na tworzenie aplikacji o prostym schemacie, oferujących jednocześnie szybki i przyjazny interfejs graficzny; taki zestaw przeznaczony byłby do baz danych o średnim stopniu skomplikowania informacji.

Według opinii ekspertów Sybase, przy systemach tekstowych "low-end" przyjazność i walory estetyczne aplikacji mają małe znaczenie, liczy się przede wszystkim prędkość działania i efektywna procedura wprowadzania danych (ze względu na częste wykorzystanie takich systemów do przetwarzania małej ilości informacji). Za to przy systemach "high-end", z aplikacji korzysta się sporadycznie, lecz do efektywnej pracy potrzebny jest dobry interfejs graficzny i opcje multimedialne (wynika to ze stopnia skomplikowania przetwarzanych informacji).

Nowy system, oferujący projektantom krótki okres produkcyjny, zaś użytkownikom - łatwość obsługi, jest projektowany z myślą o systemach klient/server produkcji Sybase. Struktury danych systemu będą oparte na orientacji obiektowej, zaś procedura tworzenia aplikacji - na języku czwartej generacji. Planowany termin zakończenia prac nad produktem to początek 1994 r.


TOP 200