Projektory pełne nowinek

Oferta firmy ASK – należącej do koncernu InFocus - wzbogaciła się o dwa nowe projektory C160 i C180 wyróżniające się ciekawymi rozwiązaniami technicznymi.

Projektory pełne nowinek
C160 jest lekkim – bo ważącym tylko 3,4 kg - przenośnym projektorem o rozdzielczości rzeczywistej XGA 1024x768 wykonanym w tradycyjnej technologii pSi TFT LCD z wykorzystaniem matryc o przekątnych 0,79”. Układ optyczny, w skład którego oprócz wspomnianych matryc LCD wchodzi również obiektyw z manualnym zoomem i regulacją ostrości oraz 170-watowa lampa UHP o żywotności 2000 godzin, zapewnia reprodukowanym obrazom jasność na poziomie 1700 ANSI lm przy kontraście 400:1. Projektor może wyświetlać obrazy o przekątnych od 40 do ponad 300 cali przy ustawieniu w odległościach od 1,5 do ponad 10 metrów od ekranu. Panel przyłączeniowy „stosześćdziesiątki” składa się z gniazd wejściowych typu: DVI + USB, wideo, S-Video, audio oraz RS-232. W panelu znalazło się również miejsce dla gniazda wyjścia sygnału VGA dla podłączenia monitora oraz gniazdo wyjścia sygnału audio dla podłączenia zewnętrznego wzmacniacza audio.

Projektory C160 charakteryzuje się dwiema ciekawymi cechami. Pierwszą z nich jest obecnie coraz szerzej stosowany układ automatycznej korekcji pionowych zniekształceń trapezowych (z zakresem korekcji +/- 25 stopni). Druga to układ automatycznej detekcji montażu sufitowego (wyświetlany obraz jest automatycznie obracany w przypadku zamontowania projektora w pozycji „do góry nogami”). Ważnym udogodnieniem zwiększającym komfort obsługi jest interaktywny wyświetlacz ciekłokrystaliczny umieszczony przy panelu sterującym projektora, informujący o obecnym stanie projektora oraz układ emulacji myszy komputerowej sterowanej z pilota.

„Starszy brat” projektora C160, oznaczony symbolem C180, jest urządzeniem wykorzystującym aktywne matryce pSi TFT LCD tych samych wymiarów, ale wyposażone dodatkowo w mikrosoczewki MLA. Dzięki temu zabiegowi projektor wytwarza obraz o jasności zwiększonej do 2200 ANSI lm. Dodatkowo posiada on również układ korekcji zniekształceń poziomych (w zakresie +/- 15 stopni) oraz panel przyłączeniowy rozszerzony o drugie (analogowe) wejście sygnału wizyjnego z komputera oraz gniazdo sieciowe RJ45, które w połączeniu z opcjonalnym oprogramowaniem ProjectorNet umożliwia zdalne sterowanie, zarządzanie i obsługę C180 za pośrednictwem sieci komputerowej.

C160 i C180 w pełni akceptują sygnały wideo standardów NTSC, PAL, SECAM i HDTV oraz sygnały komputerowe o rozdzielczościach SXGA+, SXGA, XGA, SVGA, VGA. Dzięki zastosowaniu opcjonalnego modułu LiteShow projektory mogą bezprzewodowo odbierać obrazy prezentacji z notebooka czy komputera stacjonarnego.

Projektory są dostępne w ofercie firmy ProAUDIO-AVT w cenach netto 11 tys. zł za ASK C160 i 14 tys. zł za ASK C180.

Dystrybucja:

http://www.proaudio.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200