Projekt Polska Cyfrowa Równych Szans dostał nagrodę WSIS Project Prize 2012

Podczas Szczytu Społeczeństwa Informacyjnego organizowanego przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny, który odbywa się w Genewie, projekt Polska Cyfrowa Równych Szans, został uhonorowany pierwszą nagrodą. Realizowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji i Stowarzyszenie "Miasta w Internecie" projekt związany jest z edukacją cyfrową Polaków 50+.

Projekt Polska Cyfrowa Równych Szans to inicjatywa, która ma na celu wspieranie działań na rzecz podnoszenia kompetencji cyfrowych Polaków z pokolenia 50+ w ich lokalnych środowiskach. W ramach projektu tworzona jest grupa tzw. Latarników Polski Cyfrowej, lokalnych liderów, entuzjastów edukacji cyfrowej, ludzi cieszący się zaufaniem w swoich lokalnych społecznościach. Ich zadaniem będzie zachęcić Polaków z pokolenia 50+ do pokonania nieufności, obaw i barier psychicznych w zapoznaniu się praktycznymi korzyściami z poruszania się po cyfrowym świecie. Projekt potrwa do połowy 2014 roku i jest finansowany w ramach "Projektu systemowego - działania na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu", Działanie 8.3 Programu Innowacyjna Gospodarka.

W ogólnoświatowym konkursie "WSIS Project" projekt Polska Cyfrowa Równych Szans rywalizował z kilkunastoma najciekawszymi przedsięwzięciami wytypowanymi w kategorii "budowanie potencjału cyfrowego". Podczas Szczytu Społeczeństwa Informacyjnego organizowanego przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny, jego organizatorzy otrzymali pierwszą nagrodę. Polska Cyfrowa Równych Szans to pierwszy polski projekt, który uzyskał uznanie międzynarodowe i został zwycięzcą tego prestiżowego konkursu.

Zobacz również:


TOP 200