Projekt Orion

Sun ma ujawnić na najbliższej konferencji SunNetwork (wrzesień br. w San Francisco) więcej danych dotyczących jej projektu Orion, w tym politykę cenową.

Sun ujawnił już w styczniu 2003 roku, że przystępuje do tworzenia pakietów zawierających oprogramowanie serwerowe i będzie je wprowadzać na rynek w regularnych odstępach czasu, prawdopodobnie co kwartał. Sun nadał projektowi nazwę Orion. Ułatwi on życie użytkownikom, którzy nie będą musieli sprawdzać, czy pojawiły się już nowe edycje oprogramowania.

Wszystkich oczywiście interesuje, ile będzie kosztować taka usługa. Sun obiecuje, że dowiemy się o tym na konferencji SunNetwork. Wiadomo już, że w skład pakietu będą wchodzić następujące elementy: serwer aplikacji Sun ONE, portal, serwer katalogów oraz komplet narzędzi do zarządzania systemami platformy Solaris.

Zobacz również:

  • Wsparcie dla Windows Server w nowej formule

Na tej samej konferencji Sun poda więcej szczegółów dotyczących jej innej inicjatywy, która nosi nazwę MadHatter. Rzecz dotyczy komputerów klasy desktop, które będą sprzedawane z zainstalowanym systemem Linux, oraz oprogramowania aplikacyjnego opartego na otwartym kodzie.

Sun ma nadzieję, że dzięki projektowi Orion jej produkty będą skuteczniej konkurować z serwerami firmy Dell, która ma w swojej ofercie szeroką gamę intelowskich serwerów Windows i Linux. Serwery te stanowią poważne zagrożenie dla uniksowych serwerów firmy Sun, która kładzie obecnie większy nacisk na serwery platform Intel/Linux i Intel/Solaris.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200