Projekt Libra na zakręcie

Biorąc pod uwagę wydarzenia z zeszłego tygodnia, przyszłość opracowanej przez Facebook kryptowaluty rysuje się raczej w ciemnych kolorach. Wiele bowiem firm, które na początku poparły projekt Libra – bo o nim mowa - i przyłączyło się do niego, obecnie wycofuje się co może świadczyć o tym, że Facebook poniesie w tym przypadku porażkę.

Serwisy Financial Times i Bloomberg doniosły w ostatni piątek, że wśród firm, które zdecydował się wystąpić ze wspierającej ten projekt organizacji Libra Association, znalazły się takie tuzy przemysłu finansowego, jak Mastercard, Visa, eBay, Stripe i Mercado Pago.

W weekend Facebook potwierdził tę informację. Wcześniej – bo 4-go października – szeregi Libra Association opuściła firma PayPal. Warto w tym momencie powiedzieć, że dyrektorem wykonawczym projektu Libra Association jest David Marcus, który do 2014 roku był prezesem firmy PayPal.

Zobacz również:

Facebook wiązał duże nadzieję z własną kryptowalutą Libra. Chciał, aby użytkownicy należącej do tej firmy, największej na świecie sieci społecznościowej, mogli realizować za jej pośrednictwem transakcje finansowe i płacić za kupowane towary używając szeregu należących do niego aplikacji, takich jak Messenger czy WhatsApp. Na początku wydawała się, że projekt ten jest wręcz skazany na sukces. Z czasem jednak rynek finansowy zaczął się od niego dystansować i obecnie sprawa nie jest tak oczywista.


TOP 200