Progress proponuje wymianę

Progress Software zaoferował możliwość bezpłatnej wymiany oprogramowania dla przedsiębiorstw, które korzystają z aplikacji Informix.

Progress Software zaoferował możliwość bezpłatnej wymiany oprogramowania dla przedsiębiorstw, które korzystają z aplikacji Informix(z zachowaniem pełnej wartości posiadanych licencji na to oprogramowanie). Poprzez inicjatywę firma chce zachęcić korporacyjnych użytkowników na całym świecie do wymiany rozwiązań biznesowych, narzędzi do budowy aplikacji oraz zamiany technologii bazodanowej. Program oferowany jest już od końca czerwca br. Od początku sierpnia br. zaczął obowiązywać w krajach europejskich. Przedstawiciele Progress Software w Polsce potwierdzają, że oferta jest już dostępna dla polskich firm. Na całym świecie wszystkie procesy związane z programem koordynowane będą według jednakowych zasad - poprzez 22 przedstawicielstwa firmy.

Progress Company oferuje możliwość wymiany oprogramowania firmy Informix na platformę e-biznesową Progress OpenEdge. Po przejęciu działu bazodanowego Informix Software przez IBM, koncern planuje zaimplementować w przyszłych wersjach bazy DB2 rozwiązania opracowane przez Informix, jadnak nie wszystkie produkty Informixa będą kontynuowane (np. 4GL). IBM w ciągu najbliższych dwóch lat zaproponuje klientom migrację na platformę DB2, gdyż w planach nie ma integracji baz Dynamic Server z DB2.

Progress Software nie prowadzi badań użytkownikow końcowych Informixa w Polsce. Przedstawiciele firmy twierdzą, że program wymiany aplikacji jest potencjalnie interesujący dla wszystkich użytkownikow rozwiązań Informix-a. W szczególności w Polsce oferta skierowana jest do klientów końcowych, którzy zakupili aplikacje oparte na tej technologii już kilka lat temu (3-5).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200