Progress oficjalnie otworzył przedstawicielstwo w Polsce

Polskie przedstawicielstwo Progress Software jest 22. na świecie. Dotychczas produkty Progressa były sprzedawane za pośrednictwem warszawskiego CSBI, wchodzącego obecnie w skład ComputerLandu.

Polskie przedstawicielstwo Progress Software jest 22. na świecie. Dotychczas produkty Progressa były sprzedawane za pośrednictwem warszawskiego CSBI, wchodzącego obecnie w skład ComputerLandu. ComputerLand nadal ma pozostać największym partnerem Progress Software sp. z o.o. Jednak sieć partnerów zostanie rozbudowana do 60 firm. Za jej pośrednictwem mają być sprzedawane głównie gotowe aplikacje, przygotowane zarówno przez Progress, jak i partnerów wykorzystujących jego narzędzia.

Bezpośrednio mają być sprzedawane przede wszystkim narzędzia programistyczne. Są to pakiety do tworzenia aplikacji internetowych - Webspeed czy opartych na języku Java - Apptivity. "Rozwiązania programistyczne przeznaczone są dla dużych firm, mających rozwinięte działy informatyki, lub firm informatycznych tworzących oprogramowanie. Wymaga to jednak z naszej strony zaoferowania im bezpośredniej pomoc technicznej"- mówi Paweł Dobrzyński, dyrektor polskiego przedstawicielstwa Progress Software, poprzednio szef działu Progressa w CSBI.

Polskie przedstawicielstwo Progress zajmie się również promocją i marketingiem. Obecnie istnieją polskie wersje ponad 100 aplikacji stworzonych przy użycia narzędzi Progress. Progress Software Polska w zależności od potrzeb ma zamiar lokalizować także inne aplikacje, znajdujące się w ofercie firmy. Ma się to dbywać samodzielnie lub poprzez wyznaczonego partnera.

"Na terenie Francji, Wielkiej Brytanii i Niemiec Progress ma kilka przedstawicielstw regionalnych. Polska jest szybko rozwijającym się rynkiem i dlatego być może również tutaj będziemy rozwijać sieć przedstawicielstw, choć na pewno nie są to plany na ten rok" - mówi Paweł Dobrzyński