Programy kadrowo-płacowe

Instalacja programu odbywa się przy użyciu programu instalacyjnego z dysku CD-ROM z uwzględnieniem dokładnych danych o firmie-użytkowniku. Obsługa programu jest nieskomplikowana, użytkownik korzysta z intuicyjnego interfejsu graficznego o dopracowanej strukturze menu. Program VARICO PERSONA wspomaga zawieranie umów o pracę, prowadzenie ewidencji pracowników (teczki pracownicze), pozwala na tworzenie funkcjonalnych grup pracowników o określonych parametrach dla każdej grupy (płacowych, czasu pracy itp.), umożliwia rozliczanie czasu pracy, rozliczanie firmy z urzędami (ZUS).

Do programu dołączone są dodatkowe elementy ułatwiające pracę - prosty edytor tekstów dla formularzy i dokumentów pracowniczych, bazy adresowe banków, urzędów skarbowych, definiowalne wzory druków.

Program zapewnia wielopoziomowy system kontroli dostępu dla użytkowników - systemy haseł i uprawnień.

Varico opracowała wspólnie z firmą Optix sposób dołączenia do programu nowych arkuszy ZUS. Pierwsze prace projektowe nad dostosowaniem VARICO PERSONA do reformy ubezpieczeń społecznych rozpoczną się po zatwierdzeniu konkretnych druków.

Nadchodzi reforma

Za kilka tygodni wchodzi w życie radykalna reforma ubezpieczeń społecznych i związana z tym całkowita zmiana sposobu liczenia składek na ZUS i nowo powstałe filary systemu. Będzie to miało istotny wpływ na funkcjonowanie używanych obecnie programów kadrowo-płacowych. Producenci tych programów starają się nadążyć za zmianami i zapowiadają szybką aktualizację swoich produktów.

Dla tych, którzy zakupią "Kadry, Płace i ZUS" firmy dGCS, w ostatnim kwartale br. przewidziana jest bezpłatna - obejmująca zmiany związane z reformą ubezpieczeń społecznych - aktualizacja programu.

InsERT zapowiada, że zmiany związane z reformą będą rozprowadzane za darmo wśród użytkowników programu Gratyfikant.

Według zapewnień firmy Reset Compute, problem zmian związanych z reformą ubezpieczeń społecznych będzie rozwiązywany dwutorowo. Nowy typ deklaracji będzie dostępny bezpośrednio w programie (tak szybko, jak tylko udostępnione będą nowe wzory deklaracji), a program Turbo Płace-Kadry będzie mógł współpracować z programem naliczającym składki (rozdawany bezpłatnie przez ZUS począwszy od 15 listopada br.). Są to zmiany nie ingerujące bezpośrednio w kod źródłowy programu, co na pewno zapewnia ich szybką realizację.

Najnowszy produkt poznańskiej firmy VARICO - VARICO PERSONA wszedł na rynek w połowie br. Z myślą o reformie ubezpieczeń społecznych firma VARICO już opracowała (we współpracy z software'ową firmą Optix) sposoby dołączenia do programu nowych arkuszy ZUS.


TOP 200