Programowy router dla ISDN

Dostawca routerów, Cisco Systems Inc. zapowiedział wprowadzenie na rynek Lan2Lan for ISDN, pierwszego programowego routera przeznaczonego do pracy w sieci ISDN.

Dostawca routerów, Cisco Systems Inc. zapowiedział wprowadzenie na rynek Lan2Lan for ISDN, pierwszego programowego routera przeznaczonego do pracy w sieci ISDN.

Lan2Lan for ISDN jest przygotowany do pracy na zwykłym komputerze klasy PC i dostępny jest w dwóch konfiguracjach: Remote Office i Enterprise. Przystosowany jest do współpracy z szeroką gamą istniejących kart sieciowych. Łączenie sieci w oparciu o ISDN Basic Rate Interface (BRI) zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Technologia ta oparta jest na dwóch kanałach o szybkości transmisji 64Kbps i jednej linii sygnalizacyjnej (16Kbps). W przypadku przedsiębiorstwa, w którym ISDN jest głównym sposobem komunikowania się, zastosowanie Lan2Lan pozwala obniżyć koszty połączeń, realizując tylko te, które są nieodzowne. Umożliwia to funkcja dial-on-demand routing. Lan2Lan for ISDN obsługuje protokoły TCP/IP oraz IPX firmy Novell Inc. i stosuje kompresję danych, co pozwala zwiększyć przepustowość utworzonego w ten sposób łącza. Może także realizować kilka jednoczesnych połączeń z tym samym miejscem co pozwala stworzyć system awaryjny, na wypadek gdyby jedno połączenie zostało przerwane.

Lan2Lan może obsługiwać wielokartowe systemy ISDN. Każda karta może mieć od jednego do czterech interfejsów BRI, które mogą obsługiwać jednocześnie do 24 kanałów typu B o szybkości transmisji 64 Kbps.

Do zabezpieczeń systemu należy m.in. funkcja calling-line identification sprawdzająca czy dane połączenie jest dozwolone. Może ona współpracować z protokołem autoryzacyjnym Challange Handshake Authentication Protocol (CHAP) używanym przy połączeniach typu Point to Point (PPP).

Lan2Lan Remote Office for ISDN kosztuje 1,915 USD a ceny wersji Enterprise rozpoczynają się od 2,610 USD.

Kontakt z producentem: Cisco Systems, San Jose, Calif., tel. (800) 3368-6533.


TOP 200