Programistyczna migracja na Gigabit Ethernet

Alcatel wprowadził w kwietniu na polski rynek wieżowy przełącznik OmniSwtich 6800L, który charakteryzuje się tym, iż użytkownik może w nim inicjować połączenia Gigabit Ethernet, nie wprowadzając żadnych zmian do warstwy sprzętowej urządzenia. Jedyne co wystarczy zrobić, to włączyć specjalny klucz aktywacyjny.

Programistyczna migracja na Gigabit Ethernet

Alcatel OmniSwitch 6800L to przełącznik Layer 3 klasy "enterprise", odznaczający się wysoką dostępnością i możliwością instalowania opcjonalnych modułów 10 Gb/s Ethernet. Dostępny w cenie znacznie niższej niż analogiczne modele z serii OmniSwitch 6800, idealnie odpowiada potrzebom firm, które nie chcą ponosić jednorazowo kosztów związanych z migracją do sieci Gigabit Ethernet. System kluczy z hasłami uaktywniającymi funkcjonalność GE portów pozwala wybrać moment, kiedy inwestycja ta jest dla firmy najbardziej dogodna.

Alcatel zastosował w urządzeniu tzw. "wirtualne chassis" eliminując w ten sposób występowanie pojedynczych punktów awarii, które mogą unieruchomić całą sieć LAN. Przełącznik korzysta ze wszystkich funkcji zabezpieczeń udostępnionych w CrystalSec, włączając w to mechanizm automatycznej kwarantanny (ang. automated quarantine engine), który identyfikuje i izoluje takie zagrożenia jak wirusy czy ataki z sieci, zanim poczynią one szkody w sieci przedsiębiorstwa.

Zobacz również:

Przełączniki są dostępne w wersji 24- lub 48-portowej. Wieża może się składać z 8 przełączników, które komunikują się między sobą przez połączenie 40 Gb/s. Urządzenia mogą zostać także doposażone w opcjonalny pojedynczy lub nadmiarowy moduł 10 Gigabit Ethernet.

Przełączniki Alcatel OmniSwtich 6800L są już dostępne u partnerów biznesowych Alcatela. Bardzo istotna jest różnica w cenie: standardowy 48-portowy przełącznik OmniSwitch 6800 ma sugerowaną cenę 7495 USD, a wersja L (od lite) z taką samą ilością portów, kosztuje 4795 USD. Wszystkie funkcje dostępne w 6800 są także aktywne w wersji L. Jedyna różnica to wyłączony tryb 1000 Mb/s, który można aktywować po zakupie licencji.


TOP 200