Programistyczna migracja na Gigabit Ethernet

Alcatel wprowadził w kwietniu na polski rynek wieżowy przełącznik OmniSwtich 6800L, który charakteryzuje się tym, iż użytkownik może w nim inicjować połączenia Gigabit Ethernet, nie wprowadzając żadnych zmian do warstwy sprzętowej urządzenia. Jedyne co wystarczy zrobić, to włączyć specjalny klucz aktywacyjny.

Alcatel OmniSwitch 6800L to przełącznik Layer 3 klasy "enterprise", odznaczający się wysoką dostępnością i możliwością instalowania opcjonalnych modułów 10 Gb/s Ethernet. Dostępny w cenie znacznie niższej niż analogiczne modele z serii OmniSwitch 6800, idealnie odpowiada potrzebom firm, które nie chcą ponosić jednorazowo kosztów związanych z migracją do sieci Gigabit Ethernet. System kluczy z hasłami uaktywniającymi funkcjonalność GE portów pozwala wybrać moment, kiedy inwestycja ta jest dla firmy najbardziej dogodna.

Alcatel zastosował w urządzeniu tzw. "wirtualne chassis" eliminując w ten sposób występowanie pojedynczych punktów awarii, które mogą unieruchomić całą sieć LAN. Przełącznik korzysta ze wszystkich funkcji zabezpieczeń udostępnionych w CrystalSec, włączając w to mechanizm automatycznej kwarantanny (ang. automated quarantine engine), który identyfikuje i izoluje takie zagrożenia jak wirusy czy ataki z sieci, zanim poczynią one szkody w sieci przedsiębiorstwa.

Zobacz również:

Przełączniki są dostępne w wersji 24- lub 48-portowej. Wieża może się składać z 8 przełączników, które komunikują się między sobą przez połączenie 40 Gb/s. Urządzenia mogą zostać także doposażone w opcjonalny pojedynczy lub nadmiarowy moduł 10 Gigabit Ethernet.

Przełączniki Alcatel OmniSwtich 6800L są już dostępne u partnerów biznesowych Alcatela. Bardzo istotna jest różnica w cenie: standardowy 48-portowy przełącznik OmniSwitch 6800 ma sugerowaną cenę 7495 USD, a wersja L (od lite) z taką samą ilością portów, kosztuje 4795 USD. Wszystkie funkcje dostępne w 6800 są także aktywne w wersji L. Jedyna różnica to wyłączony tryb 1000 Mb/s, który można aktywować po zakupie licencji.


TOP 200