Programiści na start! Kolejna edycja Biegu IT już 19 maja w Warszawie

Po raz dziewiąty organizatorzy Biegu IT udowadniają, że niesportowy wizerunek tej branży to mit. 19 maja 2018 z inicjatywy firmy IT Kontrakt oraz Stowarzyszenia Pro-Run, na terenie Fortu Bema w Warszawie, wystartuje bieg dla specjalistów sektora informatycznego.

„Bieg IT to doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości z osobami pracującymi w branży oraz z innymi pasjonatami biegania. Nie bez znaczenia jest też możliwość rywalizacji drużynowe. Firmy, które na co dzień konkurują na rynku,mogą zmierzyć się w nieco innej dziedzinie. A wszystko to w atmosferze dobrej zabawy!” mówi Łukasz Krzemiński, Service Delivery Manager w IT Kontrakt, uczestnik Biegu IT, który w 2017 roku przybył na metę jako 107. zawodnik w swojej kategorii wiekowej.

Bieg IT, wśród historycznych fortyfikacji, to nie tylko sportowe wyzwanie na dystansie 10 km. Jedną z dodatkowych atrakcji jest możliwość odreagowania frustracji przez wzięcie udziału w tzw. „Rzucie PC-tem”. Podczas tej edycji wydarzenia dużo uwagi poświęcono też organizacji atrakcji dla najmłodszych. Oprócz już dobrze znanego „Biegu Bajtka” w dwóch kategoriach wiekowych i zabaw typowych dla piknikowego charakteru wydarzenia na dzieci będzie czekać strefa bezpośrednio związana z profesją ich rodziców. W „Strefie Robota” odbędą się warsztaty z robotyki dla dzieci już od 4. roku życia. W trakcie zajęć każdy maluch będzie mógł zbudować swojego pierwszego robota, a dzięki specjalnie napisanemu programowi sprawić, że ożyje. Dodatkowo przewidziano strefę zwaną „Robostoiskiem”, gdzie mali konstruktorzy będę mogli za pomocą tabletu przeprowadzić robota przez labirynt.

Zobacz również:

  • Vantage DC otwiera w Warszawie kampus
Programiści na start! Kolejna edycja Biegu IT już 19 maja w Warszawie

19 maja o godz. 11.00 w Forcie Bema dołącz do tych, którzy są efektywni w pracy i aktywni po pracy. Chętni mogą zgłaszać się indywidualnie lub w ramach drużyn firmowych liczących nie mniej niż 4 zawodników.

Tym, dla których najważniejsza jest rywalizacja, przypominamy zwycięskie czasy z zeszłorocznej edycji biegu w Parku Kultury Powsin – najlepszy zawodnik osiągnął wynik 38:02 minut, a najlepsza zawodniczka – 39:42.

Dodatkowe informacje oraz zapisy na bieg dostępne są na stronie internetowej wydarzenia: http://www.biegit.pl/.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200