Program za GROSIK

Przedstawiamy kolejne programy shareware rozpowszechniane przez firmę TTC. Przypominamy, że czytelnicy „Computerworld" mogą otrzymywać wysyłkowo kopie opisywanych programów ze specjalną zniżką, która wynosi 6000 zł, na podstawie załączonego kuponu.

Przedstawiamy kolejne programy shareware rozpowszechniane przez firmę TTC. Przypominamy, że czytelnicy „Computerworld" mogą otrzymywać wysyłkowo kopie opisywanych programów ze specjalną zniżką, która wynosi 6000 zł, na podstawie załączonego kuponu. Szczegóły omówiliśmy w poprzednich numerach naszego pisma (5,6/91).

Wakacje. Słońce. Odpoczynek. Dzieci mają wolne. I właśnie dla nich jest dzisiejsza oferta. Cztery różne zestawy programów, które zapewnią naszym pociechom rozrywkę i przyjemną naukę, a nam spokój. Chyba że sami włączymy się do zabawy. Dziękujemy Ani - lat 10 i Kamilowi - lat 7 za testowanie tych programów.

AMY'S FIRST PRIMER

Programy przeznaczone dla małych dzieci muszą być wyjątkowo proste i kolorowe, przyciągać uwagę oraz nagradzać sukces i ignorować porażkę, by nie zniechęcić. Tak jest i w tym przypadku. Napisane przez ojca i brata pięcioletniej Amy, sześć programów idealnie odpowiada potrzebom edukacyjnym przedszkolaków, przygotowując ich do tak trudnych zadań jak poznawanie liter i cyfr czy rozwiązywanie zadań. Każda prawidłowa odpowiedź nagradzana jest radosną melodyjką.

Numer dystrybucyjny w katalogu TTC-#053

FUNNELS & BUCKETS

Program ten przeznaczony jest dla dzieci w wieku szkolnym, uczy podstawowych działań ar\tmetvcznvch:

dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia. Dzięki niemu nauka staje się wciągającą zabawą, a nie nudnym obo-' wiązkiem. Dodatkowo na dyskietce do-łączone są programy: nauki szybkiego pisania, odczytywania zegara oraz 3 gry - Keypad, Spelling, Guessing - wymagające zainstalowanego BASIC-a.

Numer dystrybucyjny w katalogu TTC -#054

PIANOMAN

Zamienia klawiaturę komputera w klawiaturę prostego instrumentu muzycznego. Wytwarza całkiem przyzwoite dźwięki jak na „nie-instrument". Pozwala tworzyć własne kompozycje lub korzystać z załączonych. Każdą melodię można zapamiętać. Znakomita zabawa.

Numer dystrybucyjny w katalogu TTC

-#079

KID'S GAMES

Gry przeznaczone dla dzieci do lat 12. Znamy dorosłych, którzy też w nie grają. ARCHERY uczy strzelać z łuku. CHAME-LEON łapie muchy. BABY każe łapać niemowlaki wypadające z płonącego budynku. I tak dalej. Gry wymagają CGA, ale niektóre „chodzą" na Herculesie po emulacji.

Numer dystrybucyjny w katalogu TTC -#076

Przypominamy, że przyjmujemy do dystrybucji dyskietki z polskim sharewa-re'em i wersjami DEMO programów komercyjnych. Zapraszamy do współpracy. Nasz telefon w Warszawie: 211-233-Katalogi shareware'u wysyłamy za darmo.


TOP 200