Program do szyfrowania dysków

SecureDoc Disk Encryption firmy WinMagic jest programem do szyfrowania całych dysków oraz wybranych partycji, a także dyskietek oraz nośników wymiennych typu ZIP lub Jaz.

Program szyfrując dysk lub partycję szyfruje praktycznie każdy jego sektor, dzięki czemu wszystkie informacje przechowywane są na nim istnieją wyłącznie w formie zaszyfrowanej, łącznie z samym systemem operacyjnym, danymi, plikami tymczasowymi, plik wymiany, plikami znajdującymi się w koszu oraz plikami usuniętymi z kosza.

SecureDoc Disk Encryption wykorzystuje do szyfrowania jeden z trzech algorytmów: DES (klucz 56 bitowy), 3DES (klucz 128 bitowy) lub AES (klucz 256 bitowy). Szyfrowanie i rozszyfrowywanie zasobów dysku odbywa się w czasie rzeczywistym i jest niezauważalne dla użytkownika. Aby uzyskać dostęp do zaszyfrowanego dysku po włączeniu komputera użytkownik musi dokonać jednorazowego uwierzytelniania poprzez podanie hasła lub sprzętowo - kartą chipowa, tokenem itp.. Następnie korzystanie z komputera odbywa się już normalnie a proces szyfrowania jest dla użytkownika niezauważalny. W przypadku, gdy uwierzytelnianie dokonywana jest sprzętowo, usunięcie z czytnika karty chipowej lub tokenu powoduje zablokowanie dostępu do komputera i zaszyfrowanych dysków.

Zobacz również:

  • Polskie firmy planują kontynuować ekspansję pomimo obaw o sytuację gospodarczą
  • Mroczne sekrety zarządzania danymi

SecureDoc Central Database jest centralnym systemem przeznaczonym do generowania kluczy szyfrujących, zarządzania nimi oraz umożliwiającym odzyskanie dostępu do dysków zaszyfrowanych utraconym kluczem.

Program SecureDoc przystosowany jest także do zdalnej dystrybucji w sieci przy użyciu takich narzędzi jak Microsoft SMS, Novell ZENWorks czy Tivoli. Administrator ma możliwość zdalnego zaszyfrowania dysków na stacjach roboczych w sieci a następnie przekazania użytkownikom ich kluczy szyfrujących np. na dyskietkach.

Program SecureDoc Disk Encryption posiada certyfikat bezpieczeństwa FIPS 140-1 Level 2 (Federal Information Processing Standard) wydany przez NIST (National Institute of Standard and Technology).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200