Program dla Europy

International Data Group (IDG), światowej wielkości koncern wydawniczy prasy komputerowej (w jego strukturach jest również wydawany nasz Computerworld PL), i l&l, przedsiębiorstwo o zasięgu europejskim, specjalizujące się we wprowadzaniu najnowszych technologii, postanowili ogłosić konkurs "Software for Europe" na najlepsze oprogramowanie stworzone przez firmy europejskie.

International Data Group (IDG), światowej wielkości koncern wydawniczy prasy komputerowej (w jego strukturach jest również wydawany nasz Computerworld PL), i l&l, przedsiębiorstwo o zasięgu europejskim, specjalizujące się we wprowadzaniu najnowszych technologii, postanowili ogłosić konkurs "Software for Europe" na najlepsze oprogramowanie stworzone przez firmy europejskie.

Konkurs połączony jest z przygotowywaną prezentacją europejskich firm Software' owych i ich produktów na międzynarodowych targach hanowerskich Ce-BIT'92 (11- 18.03.1992). Firma l&l EDV Marketing GmbH jest organizatorem specjalnej ekspozycji "Software for Europę" w hali 15. CelMT-u. Tu na powierzchni 3500 m kw. będzie wystawiało swoje produkty ponad 150 firm. Przewidziano stoiska o trzech różnych powierzchniach - 9, 12 i 15 metrów kwadratowych - w siedmiu wariantach. Koszt udziału nie jest mały i wynosi 950 DM (+ 14% VAT) za metr kwadratowy powierzchni stoiska plus koszty dodatkowe. Wystawie będą towarzyszyły seminaria, konferencje i prezentacje. Będzie też otwarty "shopping centre".

Konkurs ogłoszono we wszystkich krajach Europy: Austrii, Belgii, Czecho-Słowacji, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, Grecji, Irlandii, Włoszech, Luksemburgu, Norwegii, Polsce, Portugalii, Lich-tensteinie, ZSRR, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Holandii, Turcji, Jugosławii, Rumunii, Wielkiej Brytanii i na Węgrzech. Chętni muszą wypełnić zamieszczoną obok kartę zgłoszenia i wraz z programem wysłać ją pod adres firmy l&l do 7 października 1991 r.

Zostanie nagrodzonych i wyróżnionych 15 programów. Otrzymają one złote, srebne i brązowe medale. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody - bezpłatne stoiska na targach CeBIT'92. Pierwsze miejsce - stoisko o powierzchni 12 metrów kwadratowych o wartości 17800 DM, drugie - stoisko 9 metrów kwadratowych o wartości 14950 DM. Sponsorem nagród jest niemieckie wydawnictwo IDG Communications Verlag AG, odpowiednik naszego IDG Poland SA. Oficjalnie nagrody zostaną wręczone w czasie. CeBIT-u na Wielkiej Gali w Hanowerze.

Kto może być uczestnikiem konkursu? Każdy kto uważa, że jego program ma szansę. Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących komputera i systemu operacyjnego. Program może być napisany zarówno na duży komputer (ma-inframe), jak i na "zwykłego" PeCe-la. Ważne by program był DOBRY.

Programy będą oceniane i testowane przez komisję powołaną przez organizatora czyli firmę l&l. Jury będzie międzynarodowe, a w jego skład wejdą eksperci zajmujący się oprogramowaniem. Co prawda, pierwszy pomysł zakładał "wybór redakcji", czyli przeprowadzenie konkursu etapami, gdzie pierwszym etapem miał być etap krajowy. Polegałby on na ocenie programów przez komisję powołaną przez poszczególne, krajowe wydawnictwa IDG i dopiero najlepsze programy miały być przesłane do l&l. Tam odbyłby się etap europejski. Koncepcję tę jednak odrzucono, gdyż słusznie zauważono, że nie wszystkie krajowe IDG mają odpowiednie labolatoria testowe.

Gorąco zachęcamy polskie firmy do wzięcia udziału w konkursie. Warto spróbować swoich sił w europejskim towarzystwie. Na pewno na naszym rynku są polskie programy, które powinny zostać wystawione do konkursu. W redakcyjnym gronie wytypowaliśmy kilka pewniaków. Nie podamy ich, gdyż nie chcemy niczego sugerować.

Bliższe informacje można otrzymać w: l&l EDV Marketing GmbH, Software for Europę CeBIT'92 Awards Competition, Elgendorfer Str. 55, D-5430 Montabaur, RFN, tel. (+49-2602)160000, fax (+49-2602)160010.


TOP 200