Prognozy Intela

Intel ostrzega, że przewidywana zwyżka sprzedaży w III kw., która napawa optymizmem inwestorów, może okazać się tymczasowa i nie jest dostatecznym sygnałem trwałego powrotu koniunktury.

Craig Barrnett, który otwierał w Malezji nową fabrykę Intela oznajmił, że odbicie w III kw. mogło być spowodowane przez fakt, ze inwestorzy wstrzymywali się z wydatkami w II kw. ze względu na SARS. Szef Intela zaznaczył, że w tej chwili trudno powiedzieć czy w IV kw. trend się utrzyma. Tradycyjnie wzrośnie, ale nie wiadomo czy popyt będzie tak wysoki jak na koniec 2002 roku.

Intel, zaskoczył w ubiegły piątek inwestorów podnosząc prognozę przychodów i zysku, ale nie oznacza to końca trwającego od trzech lat spowolnienia w branży technologicznej.

Zobacz również:

Giełda zareagowała na oświadczenie zarządu Intela wzrostem cen akcji koncernu do 14-miesięcznego maksimum. Intel oczekuje, że jego przychody w okresie lipiec-wrzesień wyniosą 7,3-7,8 miliarda dolarów, czyli będą o 11 procent wyższe niż w drugim kwartale. Jeszcze miesiąc temu Intel prognozował swoje przychody na poziomie 6,9-7,5 miliarda dolarów.