Profile w kolejnym banku

System informatyczny Profile amerykańskiej firmy Sanchez Computer zostanie wdrożony w Górnośląskim Banku Gospodarczym SA z siedzibą w Katowicach.

Górnośląski Bank Gospodarczy (GBG) SA obecny jest na terenie makroregionu południowego kraju, obejmującego region: katowicki, bielski oraz krakowski i opolski. Od kwietnia 1995 r. bank wchodzi w skład grupy kapitałowej PBK, po tym jak Powszechny Bank Kredytowy SA w Warszawie stał się inwestorem strategicznym GBG, posiadając 68,9% jego udziałów.

Wdrożenie systemu Profile w katowickim banku jest częścią strategii, jaką przyjęło kierownictwo dwóch, mających połączyć się banków - Powszechnego Banku Kredytowego SA z Warszawy i Banku Przemysłowo-Handlowego SA z Krakowa. Oba podmioty ustaliły, że wspólna platforma informatyczna będzie opierać się na rozwiązaniach istniejących w BPH, czyli na systemie Profile 5.1 Native.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu

GBG SA obsługuje ponad 300 tys. rachunków detalicznych oraz ok. 10 tys. małych i średnich firm. Zajmuje się m.in. obsługą budżetu woj. śląskiego oraz dużej części śląskich samorządów. W ubiegłym roku zysk netto banku wyniósł 20,5 mln zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200