Produkty Roku Networlda

SIECI

Kierunki rozwoju technologii sieciowych to z jednej strony ulepszenia elementów fizycznych, które mają zapewnić zwiększenie jej wydajności i przepustowości, a z drugiej oprogramowanie ułatwiające i rozszerzające możliwości zarządzania i kontrolowania warstwy sprzętowej. Ewolucja sieci przewodowych to przede wszystkim kolejne standardy Ethernet, które zwiększają szybkość transmisji do 10, 40, 100 Gb/s, a w niedalekiej perspektywie nawet do 1 Tb/s. W wypadku sieci LAN warto zwrócić uwagę na popularyzację sieci bezprzewodowych. Najnowszy standard 80.11ac jest przez niektórych specjalistów uważany za pierwszy, który w pełni spełnia wymagania użytkowników korporacyjnych. Coraz częściej do urządzeniach sieciowych wprowadzane są też funkcje obsługi SDN lub takie, które producenci określają jako przystosowanie do pracy w środowisku Internet of Things.

Aruba 270 Series

Bezprzewodowe punkty dostępowe Aruba 270 Series to urządzenia przeznaczone do zastosowań zewnętrznych. W innowacyjnej obudowie znajduje się punkt dostępowy pracujący w gigabitowym (1,3 Gb/s) standardzie 802.11ac, zgodny wstecznie z 802.11n, umożliwiający pracę w dowolnych warunkach pogodowych. Zaletą Aruba 270 Series jest łatwość instalacji, szczelna obudowa IP66/IP67, zintegrowana antena, obsługa PoE+, zasilanie napięciem AC. Technologia ClientMatch przełącza klienta zawsze do punktu dostępowego umożliwiającego osiągnięcie najwyższej wydajności. Zastosowana technologia Advanced Cellular Coexistence minimalizuje interferencje pochodzące od sprzętu 3G/4G LTE. Zawarta w urządzeniach technologia AppRF automatyzuje identyfikację i priorytetyzację aplikacji w sieci.

Zobacz również:

  • Luka w Zoomie wykorzystywana do rozsiewania wirusów
  • DATA4 buduje w Polsce duży kampus przetwarzania danych
  • 3S otwiera swoje pierwsze centrum danych w Gdańsku
Produkty Roku Networlda

Aruba 270 Series

Cisco nPower X1

Procesor sieciowy Cisco, składający się z przeszło 4 miliardów tranzystorów i zapewniający przepustowość transmisji danych do 400 Gb/s. X1 jest pierwszym procesorem z nowej linii, nad jego opracowaniem pracowało ponad 450 specjalistów firmy. Cisco przygotowało trzy platformy oparte o nowy procesor w tym NCS 6000, NCS 4000 i NCS 2000. NCS 6000 to węzeł sieci o sumarycznej przepustowości do 1,2 Pb/s. Każde jego gniazdo może przetwarzać dane z szybkością do 5 Tb/s. Modele 4000 i 2000 mają niższe parametry. Układ został opracowany z uwzględnieniem wymagań Software Defined Networking (SDN) oraz wirtualnych sieci definiowanych programowo.

Układ został opracowany przez Cisco z myślą o internecie rzeczy. Wykorzystanie procesorów nPower X1 pozwoli na budowę urządzeń sieciowych o terabitowych przepustowościach. Jest to szczególnie ważne, w czasach gdy dostęp do internetu ma coraz więcej urządzeń mobilnych, a w kolejce czekają już lodówki i pralki.

Produkty Roku Networlda

Cisco nPower X1

R&M inteliPhy

Inteligentny system zarzadzania warstwą fizyczną szwajcarskiego producenta rozwiązań okablowania strukturalnego R&M umożliwia precyzyjny monitoring w czasie rzeczywistym warstwy fizycznej połączeń. Zapewnia zarówno efektywne zarządzanie, monitorowanie, jak i zabezpieczenie infrastruktury pasywnej sieci komputerowych. Może być instalowany na zupełnie standardowych panelach R&M i kablach krosowych. Zapewnia monitoring wykrywający nieautoryzowane zmiany oraz w czasie rzeczywistym oraz wizualizacje operacji przełączeń na panelu. System zapewnia obsługę sieci miedzianych, światłowodowych i hybrydowych oraz instalacje rozproszone, wewnętrzne i zewnętrzne. System jest wyposażony w wersję chmurową (oprogramowanie jako usługa) oraz otwarte interfejsy dla integracji z systemami DCIM.

Produkty Roku Networlda

R&M inteliPhy


TOP 200