Producent "Wiedźmina" wśród 30 najlepszych deweloperów

CD Projekt RED, producent "Wiedźmina" znalazł się w zestawieniu prestiżowego portalu Gamasutra i magazynu Game Developer obok takich branżowych gigantów jak Bethesda i BioWare.

Redakcja Gamasutry, jednego z najbardziej cenionych portali dotyczących wszystkich aspektów dewelopmentu gier i jej papierowego odpowiednika - Game Developera, stworzyły listę 30 najlepszych deweloperów ostatnich dwunastu miesięcy. Do zestawienia trafiły zarówno największe studia deweloperskie świata, jak i mali, niezależni producenci. Głównym kryterium doboru była szeroko rozumiana innowacyjność projektów. Zespół redakcyjny docenił CD Projekt RED za unikalny w branży i maksymalnie przyjazny graczom model biznesowy, polegający na tworzeniu wysokiej jakości gier, udostępnianiu darmowych rozszerzeń oraz braku zabezpieczeń (DRM).

To nie jedyna tego typu publikacja dotycząca twórców Wiedźmina w ciągu ostatnich dni. Znany amerykański portal GameSpot.com dostarczający informacji na temat gier komputerowych w publikacji zatytułowanej "Who are the biggest players in the industry?“ porównał najbardziej wpływowych wydawców w branży gier używając CD Projekt RED jako benchmarku.

Zobacz również:

  • Ta polska firma ma najszybciej działające usługi hostingu
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200