Procesory AMD Ryzen Pro 3000

Na tę chwilę producenci pecetów czekali od dawna. AMD ogłosił wczoraj globalną dostępność procesorów AMD Ryzen PRO serii 3000, które zostały zaprojektowane z myślą o desktopach klasy “enterprise”, czyli przeznaczonych dla biznesu.

Firma poinformowała też, że pierwsze korporacyjne komputery stacjonarne produkowane przez HP i Lenovo, w których będą instalowane procesorami AMD Ryzen PRO i AMD Athlon PRO, powinny wejść na rynek na początku czwartego kwartału tego roku.

Procesory AMD Ryzen 9 PRO 3900, AMD Ryzen 7 PRO 3700 I AMD Ryzen 5 PRO 3600 bazują na 7-nanometrowej architekturze „Zen 2” i mogą zawierać do 12 rdzeni, czyli obsługiwać jednocześnie 24 wątki obliczeniowe. Działają przy tym (chodzi o wybrane modele) przy współczynniku TDP 65W.

Zobacz również:

  • Nowe modele laptopów linii XPS od Dell - eXtra moc, Precyzja i Styl
  • Apple M1 vs Apple M2 - jak wygląda różnica w wydajności?
  • Jeden z ważnych pracowników Apple przechodzi do Samsunga

Zaletą procesorów Ryzen PRO serii 3000 jest to, że zawierają wbudowany koprocesor ochronny, który działa w ramach technologii GuardMI. Funkcja AMD Memory Guard wraz z pełnym szyfrowaniem pamięci pomaga w obronie przed atakami typu „cold boot”, a inne technologie AMD i Windows Security uzupełniają zabezpieczenia

Premiera procesorów Ryzen PRO serii 3000 dla użytkowników komercyjnych i małych firm to najnowszy efekt naszego zaangażowania na rzecz wiodącej technologii w 2019 roku”, mówi Saied Moshkelani, starszy wiceprezes i główny menedżer w dziale AMD Client Compute”. I dodaje, “Procesory AMD Ryzen PRO i Athlon PRO przyspieszają zaawansowane prace i zwiększają produktywność oferując jednocześnie zabezpieczenia i ochronę na bazie wbudowanych w procesor funkcji, jak pełne szyfrowanie pamięci i wyspecjalizowany, wbudowany koprocesor bezpieczeństwa”.

Źródło: AMD

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200