Proces Microsoftu: trwa spór o ikonę Navigatora w komputerach Compaqa

John Rose, wiceprezes firmy Compaq Computer, zakończył swoje zeznania. W odpowiedzi na zarzuty stawiane przez Davida Boiesa, prawnika rządowego, stwierdził, że Compaq nigdy nie podpisał z Microsoftem umowy, mającej zaszkodzić Netscape`owi na rynku przeglądarek. Decyzja usunięcia ikony Navigatora z pulpitu komputerów firmy była podyktowana niezrozumieniem warunków umowy licencyjnej Windows, a nie chęcią pomocy w wyeliminowaniu Navigatora z rynku.

John Rose, wiceprezes firmy Compaq Computer, zakończył swoje zeznania. W odpowiedzi na zarzuty stawiane przez Davida Boiesa, prawnika rządowego, stwierdził, że Compaq nigdy nie podpisał z Microsoftem umowy, mającej zaszkodzić Netscape`owi na rynku przeglądarek. Decyzja usunięcia Navigatora z pulpitu komputerów firmy była podyktowana niezrozumieniem warunków umowy licencyjnej Windows, a nie chęcią pomocy w wyeliminowaniu Navigatora z rynku.

Departament Sprawiedliwości zarzucał Compaqowi, że pod wpływem presji ze strony Microsoftu firma podejmowała szkodliwe dla Netscape`a decyzje. Wycofanie ikony Navigatora zbiegło się z chęcią cofnięcia Compaqowi licencji na instalowanie systemu operacyjnego Windows. J. Rose stwierdził, że chęć cofnięcia przez Microsoft licencji powstała z winy braku porozumienia wewnątrz Compaqa i nie była w żadnym wypadku próbą wywarcia nacisku na firmę.