Proces Microsoftu: szybka odpowiedź firmy na ostateczne propozycje strony rządowej

Firma, dzień wcześniej niż planowano, odpowiedziała na rządową propozycję jej podziału. Przyspieszenie finału procesu może spowodować wydanie ostatecznego werdyktu nawet dzisiaj.

Microsoft przedstawił swoją odpowiedź na zweryfikowane, ostateczne stanowisko strony rządowej, która ostatecznie utrzymała propozycję podziału producenta Windows na dwie firmy - jedna zajmowałaby się systemami, druga aplikacjami.

Zgodnie z harmonogramem ustalonym przez sędziego, Microsoft miał się ustosunkować do propozycji Departamentu Sprawiedliwości dopiero dzisiaj. Ponieważ jednak zweryfikowane stanowisko oskarżenia zawierało tylko kosmetyczne poprawki, prawnicy firmy nie potrzebowali aż tyle czasu na odpowiedź - poinformował rzecznik Microsoftu.

Stanowisko producenta z Redmond nie zmieniło się. Po raz kolejny firma stwierdziła, że jej podział będzie działaniem zbyt radykalnym i tylko przyniesie szkody dla producentów komputerów, twórców oprogramowania i innych firm z branży informatycznej. Rzecznik Microsoftu stwierdził, że prawnicy firmy już szykują się do kolejnego etapu prawnej rozgrywki, jaką będzie proces apelacyjny.

Zdaniem obserwatorów, przyspieszenie finału procesu może zaowocować tym, że sędzia wyda ostateczny wyrok, uwzględniający formę kary, nawet jeszcze dzisiaj.

***

Proces Microsoftu: strona rządowa wprowadza jedynie drobne zmiany w planie podziału

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200