Proces Microsoftu: strony wyznaczyły adwokatów

Prawnicy reprezentujący stronę rządową pochodzą z biura prokuratora generalnego, a Microsoft wyznaczył adwokata z firmy Sullivan & Cromwell, który od dawna przewodzi strategii obronnej firmy.

Amerykański Departament Sprawiedliwości i Microsoft wyznaczyli prawników, którzy będą reprezentować ich argumenty w apelacji procesu antymonopolowego.

Przypomnijmy, że 12 stycznia mija termin, w którym strona rządowa musi ustosunkować się na piśmie do głównego wniosku apelacyjnego Microsoftu. Z kolei producent ma odpowiedzieć na jej stanowisko do 29 stycznia. Sąd ustalił też dzień 9 lutego jako datę przedstawienia ostatecznych argumentów przez obie strony. Natomiast argumenty ustne mają zostać wysłuchane 26 i 27 lutego.

Zobacz również:

  • Ta firma oskarża Facebooka o przywłaszczenie sobie jej nazwy
  • UE uchyla grzywnę antymonopolową nałożoną na Qualcomm

Adwokaci strony rządowej, Jeffrey Minear i David Frederick, pochodzą z biura prokuratora generalnego. Natomiast adwokat przedstawiający interesy giganta z Redmond, Richard Urowsky, jest głównym prawnikiem sądowym z firmy Sullivan & Cromwell. Występował on już wcześniej dwukrotnie - z powodzeniem - w sprawach Microsoftu. Był on także głównym strategiem firmy w sprawie, której przewodniczył sędzia Thomas Penfield Jackson.

Ponadto Departament Sprawiedliwości zapowiedział, że występuje o pozwolenie na udział dodatkowych osób w trakcie przedstawiania ustnych argumentów. Na jego liście znalazł się m.in. David Boies, który wspomagał stronę rządową w zasadniczej części procesu. Od tego czasu był on bardzo zajęty, m.in. broniąc najpierw Napstera, a później wiceprezydenta Ala Gore'a w ostatnich wyborach prezydenckich USA.

***

Proces Microsoftu: firma podważa decyzję sędziego T. P. Jacksona

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200