Proces Microsoftu: strony przedstawiły listy świadków

Microsoft przedstawił listę świadków, którzy będą zeznawać w dalszej części procesu.

Microsoft przedstawił listę świadków, którzy będą zeznawać w dalszej części procesu. Firma na świadków powołała: Davida Colburna, wiceprezesa America Online (AOL), Gordona Eubanksa, prezesa i dyrektora generalnego firmy Oblix, oraz Richarda Schmalensee'a, dziekana Sloan School of Management przy Massachusetts Institute of Technology (MIT).

Prawnicy Microsoftu mają zamiar potraktować Davida Colburna jako wrogiego świadka. Chcą go zapytać o połączenie AOL i Netscape'a oraz o to, jak wpłynęło ono na toczącą się sprawę Microsoftu. Zdaniem przedstawicieli firmy, przejęcie Netscape'a przez AOL podważa pozycję rządu, który utrzymuje, że Microsoft nie ma poważnych konkurentów na rynku internetowym.

Gordon Eubanks będzie składał zeznania na temat konkurencji na rynku oprogramowania, a Richard Schmalensee odpowie na pytania związane z ekonomicznymi aspektami sprawy.

Świadkami Departamentu Sprawiedliwości będą: Edward Felten, profesor nauk komputerowych na uniwersytecie Princeton, Franklin Fisher, profesor ekonomii MIT, oraz Garry Norris, były dyrektor ds. strategii oprogramowania i kontaktów strategicznych działu PC w firmie IBM.

Garry Norris będzie wspierał wcześniejsze zarzuty rządu, że działania Microsoftu dotknęły rynek PC. E. Felten opisze sposób, w jaki napisał program, który usuwa przeglądarkę Internet Explorer z systemu Windows 98. Microsoft twierdził, że usunięcie IE jest niemożliwe bez wpływu na wydajność systemu. F. Fisher będzie zeznawał na temat stosowania przez Microsoft praktyk monopolistycznych.

Proces prawdopodobnie zostanie wznowiony 17 maja br. Data ta może jednak ulec przesunięciu pod wpływem innego, toczącego się w tej chwili procesu, w którym bierze udział sędzia Thomas Penfield Jackson.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200