Proces Microsoftu: strona rządowa krytykuje harmonogram wniosków apelacyjnych oponenta

Zdaniem prawników Departamentu Sprawiedliwości, Microsoft chce w nieuzasadniony sposób przedłużyć proces apelacji. Według ich propozycji, wnioski apelacyjne obu stron powinny zostać przedstawione jeszcze w tym roku.

Amerykański Departament Sprawiedliwości ostro skrytykował zaproponowany przez Microsoft harmonogram przedstawiania wniosków apelacyjnych. Prawnicy strony rządowej przedstawili swoją odpowiedź na propozycję producenta w dzień po jej złożeniu i na dwa dni przed wyznaczonym im przez sąd na czwartek terminem.

Przedstawiciele Departamentu stwierdzili, że Microsoft miał już wystarczająco dużo czasu na przygotowanie swojej apelacji, a rozstrzygnięcie procesu powinno zostać przyspieszone, a nie spowolnione.

Przypomnijmy, że Microsoft złożył swoją propozycję harmonogramu rozpatrywania sprawy przedwczoraj. Zapowiedział też złożenie zdecydowanie obszerniejszych dokumentów niż zwykle składa się w tego typu apelacjach.

Jako główny argument na poparcie swojego stanowiska strona rządowa przytacza fakt, że minęły już prawie cztery miesiące od chwili, gdy sąd okręgowy wydał wyrok 7 czerwca. Ponadto prawie 11 miesięcy temu sędzia Thomas Penfield Jackson wydał własną opinię co do poczynań Microsoftu, określając je jako monopolistyczne.

Departament Sprawiedliwości zaproponował, aby wnioski apelacyjne zostały przedstawione jeszcze w tym roku. Jego zdaniem, Microsoft powinien przygotować swój pierwszy wniosek do 1 listopada i przedstawić dokumenty o objętości dużo mniejszej niż sugerowana przez niego. Następnie odpowiedź prawników rządowych miałaby być złożona do 8 grudnia. W kolejnym etapie producent Windows mógłby się do niej ustosunkować w terminie do 22 grudnia. Kolejno składane dokumenty również - zdaniem prawników Departamentu - powinny być dużo mniej obszerne.

Microsoft ma teraz czas do 10 października na ustosunkowanie się do stanowiska strony rządowej. Jednak zdaniem ekspertów, uczyni to znacznie szybciej. A to może oznaczać, że harmonogram procesu apelacyjnego zostanie ustalony już w przyszłym tygodniu.

***

Proces Microsoftu: producent zaproponował własny harmonogram przedstawiania wniosków apelacyjnych

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200