Proces Microsoftu: producent wynajmuje dodatkową firmę prawniczą

Firma z Redmond liczy, że prawnicy specjalizujący się w sprawach rozstrzyganych przed Sądem Najwyższym, będą pomocni w skierowaniu jego apelacji do Federalnego Sądu Apelacyjnego.

Microsoft wynajął dodatkową firmę prawniczą, która ma doświadczenie ze sprawami rozstrzyganymi przez Sąd Najwyższy.

Firma prawnicza Sidley & Austin z Waszyngtonu ma pomóc producentowi z Redmond w przekonaniu sądu, że proces apelacyjny powinien jednak odbyć się przed Federalnym Sądem Apelacyjnym, a nie Sądem Najwyższym. Nowa firma ma ściśle współpracować z prawnikami z Sullivan & Cromwell, którzy reprezentują Microsoft podczas całego procesu antymonopolowego.

Thomas Penfield Jackson, sędzia okręgowy prowadzący sprawę Microsoftu, na prośbę oskarżenia, zadecydował, że apelacja winnego ma być rozpatrzona bezpośrednio przez Sąd Najwyższy. Instancja ta może samodzielnie rozpatrzyć sprawę lub przekazać ją do Sądu Apelacyjnego.

Amerykański Departament Sprawiedliwości twierdzi, że apelacja powinna zostać rozpatrzona bezpośrednio na najwyższym szczeblu sądowniczym, ponieważ szybkie rozstrzygnięcie apelacji leży w interesie publicznym. Microsoft woli jednak, aby jego odwołanie rozpatrywał Sąd Apelacyjny, który już wcześniej wydał przychylną dla producenta decyzję w jednym z wątków sprawy.

***

Flesz: Proces Microsoftu

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200