Proces Microsoftu: firma złożyła apelację

Microsoft złożył odwołanie od wyroku sędziego Thomasa P. Jacksona mówiącego o podziale firmy na dwie części. Przedstawiciele koncernu z Redmond uznali, że jest to zbyt wysoka kara w stosunku do dowodów przedstawionych podczas procesu.

Microsoft złożył odwołanie od wyroku sędziego Thomasa P. Jacksona mówiącego o podziale firmy na dwie części. Przedstawiciele koncernu z Redmond domagają się zmiany wyroku oraz wstrzymania tymczasowych restrykcji, które mają wejść w życie w ciągu 90 dni od wydania werdyktu. Ich zdaniem orzeczenie sędziego zawiera błędy proceduralne jak i merytoryczne: Sędzia m.in. zupełnie zignorował przedstawione przez Microsoft argumenty przemawiające za zintegrowaniem przeglądarki z systemem operacyjnym oraz wyjaśnienia dlaczego firma oferowała przeglądarkę bezpłatnie.

We wniosku prawnicy Microsoftu przywołali także słowa wypowiedziane przez sędziego w jednym z wywiadów dla prasy amerykańskiej. "Nie jestem pewien czy posiadam wystarczające kompetencje, aby zadecydować o podziale firmy" - powiedział Thomas P. Jackson.

Sąd apelacyjny zgodził się już rozpatrzyć wniosek Microsoftu. Natomiast strona rządową w ciągu najbliższych dni ma złożyć wniosek o rozpatrzenie apelacji bezpośrednio przez Sąd Najwyższy z pominięciem standardowej procedury. Wyrok wydany przez Sąd Najwyższy będzie bowiem ostatecznym.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200