Proces Microsoftu: amerykański rząd zaproponował podział monopolisty

Departament Sprawiedliwości zaproponował podział koncernu na dwie firmy.

Departament Sprawiedliwości zaproponował sędziemu prowadzącemu proces antymonopolowy przeciwko Microsoftowi podział koncernu na dwie firmy. Pierwsza z nich miałaby rozwijać system Windows, druga aplikacje Microsoft Office i przeglądarkę Internet Explorer.

Obie firmy nie miałyby prawa do ponownego połączenia przez co najmniej 10 lat. Bill Gates i inni szefowie firmy mogą mieć akcje tylko jednego z przedsiębiorstw. Zgodnie z propozycją Departamentu Sprawiedliwości, założyciel Microsoftu nie może pełnić funkcji kierowniczej w żadnej z firm powstałych w wyniku podziału koncernu z Redmond.

Przedstawiciele Microsoftu zapowiedzieli, że złożą apelację od każdego wyroku, który mógłby doprowadzić do podziału firmy. Zdaniem ekspertów, apelacja mogłaby potrwać nawet dwa lata. Sam proces antymonopolowy toczy się przeciwko Microsoftowi już od dwóch lat.

***

Proces Microsoftu: strona rządowa wkrótce przedstawi propozycje ukarania monopolisty

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200