Proces Microsoftu: Sędzia proponuje podział na trzy

Sędzia Thomas P. Jackson wysłuchał wczoraj (24 maja) ostatecznych argumentów obu stron w toczącym się od dwóch lat przeciwko Microsoftowi procesie antymonopolowym. Sędzia zakwestionował plan podziału koncernu z Redmond na dwie firmy i zaproponował wydzielenie trzeciej, zajmującej się rozwijaniem przeglądarki Internet Explorer.

Sędzia Thomas P. Jackson zakwestionował plan Departamentu Sprawiedliwości podziału Microsoftu na dwie firmy. Stwierdził, że w wyniku tej operacji powstałyby dwa nowe monopole. Sędzia zaproponował z kolei podział koncernu z Redmond na trzy spółki. Zajmowałyby się one rozwijaniem systemu operacyjnego Windows, aplikacji oraz przeglądarki Internet Explorer. Propozycję tę sędzia otrzymał od dwóch amerykańskich stowarzyszeń zrzeszających firmy teleinformatyczne.

Wczoraj (24 maja) sędzia wysłuchał ostatecznych argumentów obu stron w toczącym się od dwóch lat przeciwko Microsoftowi procesie antymonopolowym.

***

Proces Microsoftu: firma przedstawiła niespodziewaną odpowiedź na stanowisko rządu

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200