Proces Microsoftu: Departament Sprawiedliwości prosi o przyspieszenie procesu

Amerykański resort sprawiedliwości czeka na decyzję Sądu Najwyższego, który postanowi czy zajmie się sprawą - zgodnie z żądaniami strony rządowej - czy skieruje ją do rozpatrzenia w Sądzie Apelacyjnym, tak jak chce Microsoft.

Amerykański Departament Sprawiedliwości oraz organizacja Software & Information Industry Association (SIIA) skierowały do Sądu Najwyższego prośbę o jak najszybsze wydanie orzeczenia w sprawie Microsoftu. Przedstawiciele Departamentu i SIIA napisali we wniosku, że "każdy dzień zwłoki w procesie szkodzi konkurencji".

Obie strony oczekują obecnie na decyzję Sądu Najwyższego, który postanowi czy zajmie się sprawą - zgodnie z żądaniami strony rządowej - czy skieruje ją do rozpatrzenia w Okręgowym Sądzie Apelacyjnym, tak jak chce Microsoft.

Do SIIA należy ponad tysiąc przedsiębiorstw z branży informatycznej, m.in. IBM, Oracle, Novell i Sun Microsystems. Microsoft wystąpił z SIIA w marcu br. po tym, jak organizacja ta wsparła stronę rządową w pierwszej fazie procesu.

***

Proces Microsoftu: monopolista prosi o 'cofnięcie' apelacji do Sądu Apelacyjnego

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200