Problemy z Notes 4.0

Nowe Notes na Windows NT uruchamiają się zbyt długo.

Nowe Notes na Windows NT uruchamiają się zbyt długo.

Niektórzy użytkownicy mają problemy z wydajnością, związaną głównie z wolnym czasem reakcji, nowej wersji Lotus Notes 4.0 uruchamianej pod Windows NT - oświadczyli na początku marca przedstawiciele Lotus Development Corp.

Problem ten to jedynie drobna niedogodność w działającym w innych sytuacjach bez zarzutu oprogramowaniu do pracy grupowej - twierdzą. Jednakże obserwatorzy uważają, że wielu użytkowników Notes wybiera jako system operacyjny właśnie Windows NT i wczesne pojawienie się problemów mogą ich zniechęcić. Większość użytkowników uważa, że wydajność Notes 4.0 jest lepsza od poprzednich wersji 3.x, ale jednocześnie uważają, że wersja ta jest niezwykle pamięciochłonna i aby działała bezproblemowo wymaga dostrajania i testowania.

Kilka doniesień dotyczących powolnego działania Notes pochodziło od użytkowników jednoprocesorowych serwerów Windows NT. Niektórzy z nich muszą czekać na reakcję zamiast kilku sekund ok. minuty. Ciągły strumień podobnych skarg napływa z internetowych list dyskusyjnych. "Najwięcej skarg, z którymi mam do czynienia związanych, jest z Windows NT" - powiedział James Grisby, odpowiedzialny za Notes w Lotusie. - "Ponieważ NT Server zaprojektowano jako serwer plików, musi on być zmieniony i przeinstalowany jako serwer aplikacji, aby zwiększyła się szybkość działania Notes" - wyjaśnia James Grisby. Zdaniem Grisbiego pomóc może także upgrade z wersji 3.5 do 3.51 systemu.

Zarówno przejście na Windows NT 3.51, jak i dodanie dodatkowej pamięci, zwiększy koszty upgrade'u Notes 4.0, jednak użytkownicy, którzy pracują pod Windows 95 lub też korzystają z pakietów takich jak Microsoft Office, prawdopodobnie już to zrobili - twierdzą specjaliści.


TOP 200