Proactive Services rozwiąże problemy z siecią nim się pojawią

Alcatel-Lucent zaprezentował narzędzie przeznaczone dla operatorów sieci telekomunikacyjnych, służące do proaktywnego analizowania wydajności sieci kablowych oraz identyfikowania w nich potencjalnych problemów.

Operatorzy sieci telekomunikacyjnych wprowadzają do swoich ofert coraz więcej usług opartych na protokole IP, dlatego poszukują narzędzi, które monitorują wydajność posiadanych przez nich sieci kablowych IP oraz mierzą i optymalizują ich wydajność. Narzędzie takie, noszące nazwę Proactive Services Suite, oferuje Alcatel-Lucent.

Zestaw usług Proactive Services Suite służył do tej pory do monitorowania pracy sieci bezprzewodowych. Alcatel-Lucent zmodyfikował produkt, tak aby mógł on również obsługiwać sieci kablowe (w tym optyczne) oparte na protokole IP i architekturze IMS (IP Multimedia Subsystem). Firma obiecuje, że wprowadzi do pakietu jeszcze w tym roku poprawki, dzięki którym będzie on wspierać sprzęt sieciowy produkowany przez innych dostawców.

Zobacz również:

  • HWMonitor zapewni świetny monitoring w komputerze

Charakterystyczną cechą rozwiązania Proactive Services Suite jest to, że monitoruje ono pracę sieci komputerowej w sposób proaktywny. Oznacza to, że wszystkie parametry sieci są kontrolowane w czasie rzeczywistym i są od razu porównywane z wzorcowymi parametrami, które powinny występować w pracującym poprawnie środowisku sieciowym. Narzędzie analizuje zebrane dane i generuje raporty, które pozwalają administratorowi sieci przeciwdziałać zawczasu ewentualnym problemom, które mogą wystąpić w danej sieci.

Specjalne algorytmy, wykorzystywane do analizowania sieci zostały opracowane przez Bell Labs. Identyfikują ona słabe punkty sieci i podpowiadają administratorowi, co należy w niej zmienić i usprawnić, aby uniknąć w przyszłości kłopotów i zwiększyć jej wydajność. Alcatel-Lucent nie ujawnił jak dotąd ceny nowego, zmodyfikowanego pakietu usług Proactive Services Suite.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200