ProSafe Smart Wireless Switch firmy Netgear

Netgear zaprezentował bezprzewodowy przełącznik ProSafe Smart Wireless Switch o symbolu WFS709TP. Jest to kontroler, który pozwala firmom budować bezpieczne sieci WLAN i zarządzać zainstalowanymi w nich punktami dostępowymi.

Za pośrednictwem zintegrowanego narzędzia do planowania parametrów radiowych, przełącznik ProSafe Smart Wireless Switch umożliwia administratorom sieci wprowadzenie parametrów budynku i przestrzeni roboczej, co pozwala obliczyć charakterystykę radiową budynku i wyznaczyć optymalne lokalizacje punktów dostępu.

ProSafe Smart Wireless Switch firmy Netgear

Dodatkowo bezprzewodowy kontroler obsługuje system IntelliFi RF Management, który automatycznie konfiguruje parametry radiowe, takie jak moc nadawania, kanał, równoważenie obciążeń i przeciwdziałanie zakłóceniom dla zapewnienia ciągłego i jednakowego pokrycia siecią.

Zobacz również:

  • Te proste wskazówki ułatwiają zadanie rozbudowy firmowej sieci Wi-Fi

Oprócz takich funkcji bezpieczeństwa, jak 802.1x, obsługa EAP-PEAP, EAP-TLS, EAP-TTLS, 802.11i, filtrowanie adresów MAC, identyfikacja poprzez SSID i lokalizacja, WFS709TP wspiera inne funkcjonalności, takie jak obsługa serwerów AAA, RADIUS lub LDAP.

Niezależny WFS709TP może obsłużyć do 16 punktów dostępu i do 256 użytkowników na przełącznik. Kompletne bezprzewodowe rozwiązanie ProSafe może obsługiwać do trzech bezprzewodowych przełączników typu smart i do 48 punktów dostępu NETGEAR Prosafe, takich jak ProSafe 802.11a/g Dual Band Light Wireless Access Point (WAGL102), ProSafe 802.11g Light Wireless Access Point (WGL102) i ProSafe Dual Band Wireless Access Point (WAG102).

Kontroler będzie dostępny w Polsce w III kwartale 2007 roku w cenie około 2900 USD (plus VAT).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200