ProLogium szuka europejskiej lokalizacji dla fabryki baterii o wartości 8 mld dolarów. Polska w grze

Tajwański producent baterii ProLogium Technology rozważa ulokowanie w Europie fabryki baterii litowych za 8 miliardów dolarów, donosi firma konsultingowa Accuracy. Na krótkiej liście znalazły się lokalizację Francja, Niemcy, Polska i Wielka Brytania

andreas160578 / Pixabay

Tajwański producent baterii ProLogium zatrudniła firmę konsultingową Accuracy do znalezienia lokalizacji dla zakładu produkcji baterii do samochodów elektrycznych. Fabryka będzie Budowana w ciągu najbliższej dekady fabryka ma zatrudnić tysiące osób i mieć pojemność 120 gigawatogodzin (GWh).

Firma konsultingowa nie podała terminu podjęcia przez ProLogium decyzji o lokalizacji zakładu.

Akumulatory półprzewodnikowe mogą być game changerem w segmencie pojazdów elektrycznych, ponieważ powinny być w stanie przechowywać więcej energii, ładować się szybciej i oferować większe bezpieczeństwo niż płynne akumulatory litowo-jonowe, pomagając przyspieszyć odejście od samochodów napędzanych paliwami kopalnymi.

Zobacz również:

  • Qualcomm dostarczy Apple chipy 5G do 2026 roku
  • W Europie powstaną dwie kolejne gigantyczne fabryki baterii samochodowych

W zeszłym roku ProLogium zebrał 326 milionów dolarów w swojej ostatniej rundzie finansowania, która obejmowała fundusze od m.in. od Primavera Capital Group, SoftBank China Venture Capital.

Wcześniej ogłoszono, że ProLogium i Mercedes-Benz wspólnie opracowują baterie półprzewodnikowe, a niemiecki producent samochodów zainwestował w producenta baterii.

Źródło: Reuters

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200