ProCurve w aplikacjach VoIP

Firma Tolly Group, specjalizująca się w testowaniu technologii informatycznych, sprawdziła przełączniki HP ProCurve pod kątem aplikacji VoIP, kładąc szczególny nacisk na takie cechy, jak wydajność i zgodność ze standardami i z produktami oferowanymi przez innych dostawców sprzętu sieciowego.

Testy wykazały, że HP ProCurve są zgodne ze standardami stosowanymi w środowisku VoIP (przesyłanie głosu przez sieci IP), pracując przy tym wydajniej niż podobne produkty innych firm.

W teście zgodności operacyjnej Tolly Group porównywał ruch z kompresją stratną (parametr toll quality) Cisco AVVID obsługiwany przez przełączniki HP Pro Curve z ruchem przesyłanym przez infrastrukturę opartą na urządzeniach Cisco Catalyst. W badaniach testowano także zdolność infrastruktury HP ProCurve do prawidłowej obsługi ruchu VoIP generowanego przez centrale PBX IP firm Mitel oraz 3Com.

Test wykazał, że przełączniki sieciowe HP ProCurve zapewnia taką samą jakość połączeń jak Cisco Catalyst i NBX firmy 3Com.

Test wykazał ponadto, że jakość połączeń w ruchu VoIP przesyłanym przez przełączniki HP ProCurve z centrali Mitel jest lepsza niż w ruchu AVVID przesyłanym przez przełączniki Cisco Catalyst .

W drugim teście Tolly Group oceniał zdolność przełączników HP ProCurve do przesyłania wysokiej jakości połączeń ruchu VoIP generowanego przez centrale telefoniczne PBX IP różnych producentów. Test wykazał, że przełączniki HP ProCurve obsługują prawidłowo popularne rozwiązania VoIP firm 3Com, Avaya, Cisco, Mitel, NEC oraz Nortel Networks, zapewniając przy tym wysoką jakość przesyłania głosu.

Badanie Tolly Group wykazało także, że produkty HP ProCurve zapewniają przesyłanie ruchu VoIP generowanego przez centrale Mitel z lepszą jakością niż inne przetestowane rozwiązania VoIP.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200