Pro Futuro uruchamia sieć we Wrocławiu

Do końca 2001 roku oferowane przez operatora usługi bezprzewodowej transmisji danych mają być dostępne w 12 największych miastach Polski. W bieżącym roku na rozbudowę sieci firma zamierza przeznaczyć 120 mln zł.

Pro Futuro zainaugurowało działalność we Wrocławiu. Usługi bezprzewodowej transmisji danych testują już pierwsi klienci firmy, m.in. Polskie Radio Wrocław i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Stacje bazowe Pro Futuro znajdują się już w Lublinie, Warszawie, Krakowie, Szczecinie i Katowicach. Do końca roku operator zamierza uruchomić bezprzewodową sieć w kolejnych 6 miastach Polski. W 2001 r. na inwestycje firma planuje przeznaczyć 120 mln zł.

Przedstawiciele firmy utrzymują, że do 2003 r. łączne nakłady na rozbudowę sieci wyniosą 500 mln zł. Głównym udziałowcem Pro Futuro jest fundusz JUPITER NFI S.A., który posiada 75% akcji spółki.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200