Prezydent podpisał ustawę zwalniającą Internet z VAT-u

Wczoraj prezydent Aleksander Kwaśniewski podpisał przegłosowaną przez Sejm ustawę o podatku od towarów i usług, w myśl której usługi internetowe dla użytkowników indywidualnych oraz instytucji kulturalnych zostały zwolnione z VAT-u. Ustawa z tym kształcie naraża Polskę na ostry konflikt z Unią Europejską.

Informację podała PAP. Minister Raczko, który zasłynął wśród internautów stwierdzeniem, że Internet powinien być objęty 22% stawką VAT-u ze względu na obecność erotyki na stronach WWW, poprosił prezydenta o jak najszybsze podpisanie ustawy o VAT. Wczoraj Aleksander Kwaśniewski złożył swój podpis.

Ministerstwo finansów szacuje, że dochody państwa w wyniku wprowadzenia nowych regulacji podatkowych zmniejszą się o ok. 600-800 mln zł.

Zobacz również:

  • Starlink dla pojazdów mobilnych
  • Darmowy hosting bije rekordy popularności

Ustawa wprowadza zwolnienie usług internetowych z podatku VAT. Taki zapis naraża Polskę na konflikt z Unią Europejską. Co więcej, ustawa jest niekorzystna dla całego rynku. Niewykluczone nawet, że doprowadzi do wzrostu cen za usługi internetowe.

Więcej w naszym wątku:

http://www.idg.pl/news/watek/25.html

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200