Prezes Oracle złożył rezygnację

Analitycy twierdzą, że odejście Raya Lane'a może wywołać przejściowe kłopoty firmy.

Ray Lane, długoletni prezes Oracle i dyrektor ds. operacyjnych, odchodzi z firmy. Nie ujawniono przyczyn jego odejścia, jak również nie podano, kto przejmie jego obowiązki. Wiadomo jedynie, że pozostanie on członkiem rady nadzorczej Oracle.

R. Lane należał do najważniejszych dyrektorów w firmie. Zdaniem obserwatorów jego udział w rozwoju Oracle'a był duży, choć zawsze pozostawał on w cieniu błyskotliwego przewodniczącego rady nadzorczej i dyrektora wykonawczego - Larry'ego Ellisona. Lane trafił do Oracle'a w 1992 r. i objął stanowisko dyrektora ds. operacyjnych. W 1996 r. został mianowany prezesem. Do jego obowiązków należał m.in. nadzór nad sprzedażą i utrzymywanie kontaktów z dużymi klientami.

Analitycy twierdzą, że odejście Raya Lane'a z Oracle'a może wywołać przejściowe kłopoty firmy. Odchodzący dyrektor nie tylko kierował blisko 7 tys. sprzedawców, ale również nadzorował negocjacje z potężnymi koncernami, dotyczące budowy branżowych elektronicznych giełd towarowych.

Choć nie ujawniono, kto zastąpi odchodzącego, analitycy przewidują, że może to być wiceprezes Gary Bloom.

***

Oracle bada niezależność organizacji wspierających Microsoft

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200